Artykuł sponsorowany Stomatologia estetyczna. Co obejmuje?

Stomatologia estetyczna. Co obejmuje?

Zabiegi przeprowadzane w ramach stomatologii estetycznej mają na celu poprawę zarówno wyglądu pojedynczych zębów w łuku, jak i po prostu poprawę estetyki uśmiechu. Można to osiągnąć poprzez np. zamaskowanie lub usunięcie powstałych z różnych przyczyn defektów zębów, można poprawić ustawienie zębów w łuku lub rozjaśnić ich barwę. W naszym artykule skupimy się na dwóch najważniejszych zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej, czyli na wybielaniu zębów oraz na zastosowaniu licówek porcelanowych. Na czym polegają oba te zabiegi oraz dlaczego są tak chętnie wykonywane przez pacjentów?

Dlaczego pacjenci wykonują zabiegi  zakresu stomatologii estetycznej?

Tak chętne wykonywanie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest związane z tym, że ludzie generalnie przykładają coraz więcej uwagi do swojego wyglądu. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że w ludzkiej naturze leży chęć podobania się innym osobom. Czasami też chcemy bardziej zadbać o swój wygląd, z myślą o ułatwieniu sobie wykonywania obowiązków zawodowych. Piękny uśmiech jest szczególnie ważny, ponieważ to właśnie on często decyduje o tym, czy uda nam się zrobić dobre pierwsze wrażenie. Niestety nie każdy ma piękne i białe zęby i żeby móc kogoś oczarować swoim uśmiechem musi sobie w tym pomóc. Jedynym sposobem na skuteczną i szybką poprawę estetyki uśmiechu jest wykonanie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jakie są najchętniej wykonywane przez pacjentów zabiegi?

Wybielanie zębów metodą nakładkową lub z użyciem lamp

Bardzo popularnym rodzajem zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest profesjonalne wybielanie zębów. Wykonanie takiego zabiegu jest tak naprawdę jedyną skuteczną możliwością poprawy koloru uzębienia. Osoby, które próbowały najpierw samodzielnie wybielić zęby poprzez zastosowanie dostępnych w każdym większym sklepie czy aptece preparatów wybielających, a potem zgłosiły się do gabinetu na profesjonalny zabieg, na pewno zgodzą się z takim stwierdzeniem. Obecnie w gabinetach stomatologicznych stosuje się dwie metody wybielania zębów: metodę nakładkową oraz wybielanie z zastosowaniem lamp wybielających.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w Tychach:

Obie stosowane metody wybielania są bardzo skuteczne, jednak różnią się czasem, który jest konieczny do osiągnięcia pełnych efektów terapii. W przypadku wybielania z użyciem lamp wystarczy zaledwie jedna wizyta w gabinecie, w trakcie której pokrywamy zęby pacjenta preparatem wybielającym oraz naświetlamy je przyspieszającą jego działanie lampą. W przypadku metody nakładkowej, pacjent otrzymuje w gabinecie indywidualnie wykonane dla niego nakładki na zęby wraz z preparatem wybielającym. Wybielanie polega na samodzielnym stosowaniu nakładek wypełnionych preparatem około 4 godziny dziennie przez 2 tygodnie. Po tym czasie zęby będą idealnie białe.

Licówki na zęby

Drugim bardzo popularnym rodzajem zabiegu z zakresu stomatologii estetycznej jest korekta linii uśmiechu poprzez zastosowanie licówek. Licówki na zęby to wykonane z porcelany lub kompozytu cienkie płatki, które nakleja się na uprzednio zeszlifowaną część korony zęba. Najczęściej licówki stosuje się na zębach przednich, czyli jedynkach, siekaczach lub kłach. Efektem zabiegu jest wizualne wyrównanie linii uśmiechu oraz rozjaśnienie koloru zębów. Inną celem zastosowania licówek może być ukrycie nieestetycznych przerw między zębami, tzn. diastemy. Prawidłowo przyklejone licówki na zęby, mogą się na nich utrzymywać i pełnić swoją rolę nawet przez 10 lat!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas