Artykuł sponsorowany Skuteczne leczenie wad zgryzu u dzieci za pomocą aparatów ruchomych w Gabinecie Ortodontycznym Beaty Kaiser-Ziorkiewicz

Skuteczne leczenie wad zgryzu u dzieci za pomocą aparatów ruchomych w Gabinecie Ortodontycznym Beaty Kaiser-Ziorkiewicz

O zęby dziecka należy dbać już od chwili, gdy pojawią się pierwsze mleczaki. Od ich dobrej kondycji zależy bowiem prawidłowe rozstawienie zębów stałych i rozwój żuchwy. Ze statystyk wynika, że aż 80% wad zgryzu u dzieci to wady nabyte, czyli będące konsekwencją nieprawidłowych nawyków np. ssania kciuka. Wady te koryguje się najczęściej za pomocą aparatów ruchomych. Beata Kaiser-Ziorkiewicz – właścicielka Gabinetu Ortodontycznego w Gdyni – z sukcesami leczy w ten sposób małych pacjentów.

Jak działa ruchomy aparat na zęby?

Ruchomy aparat na zęby można swobodnie wyjmować z ust. Stosuje się go w profilaktyce wad zgryzu lub w procesie ich leczenia. Aparaty ruchome najczęściej rekomendowane są dzieciom, u których występuje uzębienie mleczne bądź mieszane. Pełnią bardzo ważną rolę – pobudzają wzrost łuków zębowych i gwarantują prawidłowy rozrost kości szczęki górnej i żuchwy. Jak tłumaczy specjalista z Gabinetu Ortodontycznego w Gdyni – leczenie wad zgryzu warto rozpocząć jak najwcześniej. Dzięki odpowiednio dobranemu aparatowi ruchomemu można uniknąć bardziej inwazyjnej terapii z użyciem aparatu stałego. Co powinno skłonić rodziców do zapisania dziecka do ortodonty?

 • Nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka,

 • duże szpary między zębami,

 • stłoczenia zębów,

 • stale otwarte usta,

 • nieprawidłowe uszeregowanie zębów,

 • asymetria rysów twarzy.

Jak długo trwa terapia aparatem ruchomym?

Długość procesu leczenia to kwestia mocno indywidualna i uzależniona od kilku czynników. Dzieci z poważnymi wadami zgryzu powinny nastawić się na wielomiesięczną współpracę z ortodontą. Kluczowa jest też kwestia systematycznego noszenia aparatu ruchomego. Zwykle dziecko powinno używać go przez kilka godzin dziennie bądź całą noc. Nie każdy mały pacjent ma na to ochotę, co wpływa negatywnie na skuteczność leczenia i wydłuża czas jego trwania. Specjaliści z Gabinetu Ortodontycznego w Gdyni słyną z serdecznego podejścia do dzieci. Potrafią zachęcić je do aktywnego zaangażowania w proces leczenia i noszenia aparatu zgodnie ze swoimi zaleceniami. Dużym plusem jest też to, że maluch ma wpływ na wygląd aparatu. Może np. wybrać jego kolor. Wśród najczęściej stosowanych przez dzieci aparatów ruchomych wyróżniamy:

 • płytkę Schwarza, która aktywizuje wzrost kości na szerokość,

 • aktywator, który umożliwia przesunięcie wyżynających się zębów do wskazanych miejsc,

 • Twin Block, który koryguje zgryz i wspomaga prawidłowy rozwój żuchwy,

 • Trainer, który poprawia kształt łuków zębowych,

 • Hyrax, który pozwala na poszerzenie szczęki,

 • płytkę Hassa, która służy do poszerzania górnego łuku zębowego.

Dobór odpowiedniego aparatu ruchomego następuje po przeprowadzeniu diagnostyki. Gabinet Ortodontyczny w Gdyni dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym, który ułatwia postawienie trafnego rozpoznania. Ponadto placówka współpracuje z protetykiem, który w krótkim czasie realizuje zamówienia na aparaty ruchome.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas