Artykuł sponsorowany Skóra w objęciach lasera – peeling leczniczy nie tylko na zmarszczki

Skóra w objęciach lasera – peeling leczniczy nie tylko na zmarszczki

Kosmetologia w dzisiejszych czasach potrafi w krótkim czasie rozprawić się praktycznie z każdą niedoskonałością skóry. Wraz z uzupełniającą ofertą zabiegów specjalistycznych i profilaktyki domowej w stosunkowo krótkim czasie można raz na zawsze rozprawić się z nadmiernym łojotokiem skóry czy bliznami potrądzikowymi.

Trądzik młodzieńczy to dolegliwość mało przyjemna, kiedy występuje w łagodnej formie, praktycznie nie jest zauważana przez nasze otoczenie i właściwa codzienna pielęgnacja skóry, dobrana przez dermatologa wespół z doświadczonym kosmetologiem, potrafi dość szybko pomóc uporać się z nadmierną pracą gruczołów łojowych.

To właśnie przez ich nadmierne wytwarzanie łoju dochodzi do powstawania dwóch podstawowych rodzajów krostek:

  • Podskórnych wągrów, grudek – związanych z zaleganiem łoju pod warstwą naskórka, którego przewód wyprowadzający gruczołu łojowego został zablokowany czopem łoju.
  • Zmian zapalnych – wynikających z rozwijających się bakterii wewnątrz zatkanego gruczołu łojowego.

Mimo, że ponad ¾ przypadków trądziku młodzieńczego ma uwarunkowania genetyczne nie należy go bagatelizować i czekać aż problem sam minie z wiekiem dojrzewania. Nieleczone zmiany trądzikowe mogą prowadzić do powstania nieodwracalnych zmian w wyglądzie skóry, nie tylko powstania nierówności, przebarwień, ale również blizn.

Kiedy trądzik atakuje nie czekaj aż sam ustąpi

W przypadku leczenia zmian trądzikowych każdorazowo zleca się szereg badań mających na celu ustalenie źródła problemu, a także wykluczenie w przypadku ropnej odmiany tej choroby nosicielstwa gronkowca, który dopóki nie zostanie wyeliminowany poprzez odpowiednie leki, będzie powodował nawroty zmian trądzikowych nie tylko na twarzy, przedramionach, ale również na pozostałych częściach ciała.

Wczesna konsultacja lekarska i kosmetologiczna pozwala na szybki powrót stanu skóry do zdrowia. Koniecznie należy, jeśli są ku temu wyraźne wskazania, łączyć leczenie farmakologiczne z zabiegami kosmetycznymi w gabinecie, jak i stosować odpowiednią pielęgnację skóry w domu.

Zabiegi kosmetyczne w gabinecie a profilaktyka domowa

Gabinety kosmetyczne przychodzą z pomocą skórze skłonnej do powstawania wyprysków. Według pani Arlety właścicielki gabinetu medycyny estetycznej i przychodni specjalistycznej Chiron najważniejsze jest oczyścić skórę z zalegającego łoju i nie dopuścić do jej ponownego zanieczyszczenia.

Do zabiegów hamujących rozwój zmian trądzikowych i zaistniałych blizn zaliczamy:

  • Peelingi laserowe
  • Peeling kawitacyjny
  • Mikrodermabrazję
  • Biooczyszczanie

Dzięki tym zabiegom skóra odzyska nie tylko świeży zdrowy wygląd, ale przede wszystkim otworzy zatkane ujścia przewodów gruczołów łojowych, co ułatwi ich oczyszczenie, a następnie zmniejszy pory, minimalizując szanse na ponowne pojawienie się zmian.

Zmiany trądzikowe zwykliśmy kojarzyć z młodzieńczym wiekiem, i nie każdy wie, że zdarzają się skóry, których ten problem dotyka również po 35 roku życia. Skórom w tym wieku szczególnie polecamy peeling laserowy, który wygładza skórę, zmniejsza rozszerzone pory, a dodatkowo poprzez pobudzenie skóry do regeneracji naskórka zmniejsza drobne blizny potrądzikowe, przywraca gładkość skórze i widocznie zmniejsza skłonność do przetłuszczania się.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas