Materiał Partnera Rozpoznanie i korekta skrzywionej przegrody nosowej w poradni laryngologicznej Enel-Med Oddział Atrium

Rozpoznanie i korekta skrzywionej przegrody nosowej w poradni laryngologicznej Enel-Med Oddział Atrium

Specjalistyczne przychodnie Enel-Med znajdują się na terenie całego kraju. Jedną z największych placówek należących do tej sieci jest warszawski oddział Atrium. Działa tam doskonale wyposażona poradnia laryngologiczna, która czynnie pomaga pacjentom ze schorzeniami uszu, nosa, gardła i krtani. Jak tamtejsi specjaliści leczą skrzywienie przegrody nosowej?

Dlaczego przegroda nosowa ulega skrzywieniu?

Przegroda nosowa to ścianka, która dzieli nos na dwie części. Biegnie od czubka nosa aż po nosowy odcinek gardła i składa się z części błoniastej, chrzęstnej i kostnej. W normalnych warunkach przegroda nosowa ułożona jest symetrycznie, lecz u niektórych pacjentów dochodzi do jej skrzywienia, co wiąże się z wieloma problemami natury zdrowotnej. Jak informuje specjalista z poradni laryngologicznej Enel-Med Oddział Atrium – do deformacji przegrody nosowej dochodzi najczęściej podczas porodu lub na skutek urazu mechanicznego. Skrzywienie może dawać różne i niejednoznaczne objawy takie jak np.:

  • uczucia ciągle zapchanego nosa,

  • utrudnione oddychanie,

  • chrapanie,

  • mówienie „przez nos”,

  • niedosłuch,

  • bezdech senny,

  • przedłużające się infekcje nosa,

  • nawracające bóle głowy.

Jak koryguje się skrzywienie przegrody nosowej?

Skrzywienia przegrody nosowej nie da się wyleczyć za pomocą farmaceutyków. Konieczne jest przeprowadzenie operacji, w czasie której chirurg skoryguje deformację i udrożni drogi oddechowe. Specjaliści z poradni laryngologicznej Enel-Med Oddział Atrium najczęściej decydują się na wykonanie septoplastyki nosa. Polega ona na zabiegowej korekcji chrząstki i kości przegrody przy pomocy endoskopu. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, a po wszystkim pacjent szybko dochodzi do siebie. Enel-Med Oddział Atrium współpracuje z najlepszymi chirurgami i otolaryngologami. Placówka oddaje do ich dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy, co pozwala na przeprowadzenie korekcji przegrody nosowej w ciągu jednego dnia. To duże udogodnienie dla pacjentów, gdyż mogą oni bezzwłocznie wrócić do codziennych obowiązków. Muszą jedynie pamiętać o tygodniowym okresie rekonwalescencji. Warto dodać, że Enel-Med Oddział Atrium oferuje konkurencyjne ceny usług i zapewnia szybką realizację świadczeń.

Czy można komfortowo żyć ze skrzywioną przegrodą nosową?

Delikatne skrzywienie przegrody nosowej może być dla pacjenta niezauważalne, lecz znaczna i nieleczona deformacja prowadzi do poważnych powikłań. Pacjenci, którzy nie mogą efektywnie oddychać przez nos, pobierają tlen przez usta, co skutkuje mniejszym dotlenieniem mózgu. Ponadto oddychanie przez usta zwiększa ryzyko infekcji. U dzieci zaś takie zachowanie prowadzi dodatkowo do zaburzeń w rozwoju twarzoczaszki.

Opracowanie:

Enel-Med Centrum medyczne Oddział Atrium

Warszawa , al. Jana Pawła II 29

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas