Artykuł sponsorowany Bezpłatne zabiegi usunięcia zaćmy w Szpitalu Centrum w Warszawie

Bezpłatne zabiegi usunięcia zaćmy w Szpitalu Centrum w Warszawie

Szpital Centrum w Warszawie należy do centrum medycznego Enel-Med, które świadczy usługi diagnostyczne i lecznicze na terenie całego kraju. Choć większość konsultacji lekarskich i badań odbywa się odpłatnie, niektóre placówki Enel-Med współpracują z NFZ-tem, dzięki czemu pacjenci mogą skorzystać z darmowych świadczeń. Tak jest w przypadku zabiegów usunięcia zaćmy, które realizowane są we, wspomnianym na wstępie, Szpitalu Centrum przy alei Solidarności 128.

Kto może zapisać się na operację zaćmy w ramach NFZ?

Każdy pacjent posiadający ubezpieczenie zdrowotne, który otrzymał od swojego okulisty skierowanie na operację zaćmy, może wykonać ją nieodpłatnie w Szpitalu Centrum. Placówka oferuje pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia zaćmy oraz kompleksową opiekę pooperacyjną. Jak wyjaśnia okulista z centrum medycznego Enel-Med:

„Warunkiem zakwalifikowania do zabiegu usunięcia zaćmy refundowanego przez NFZ jest ostrość wzroku gorsza niż 0,6 do dali – z wyłączeniem sytuacji, gdy zaćma uznawana jest za przeszkodę w diagnostyce i leczeniu innych schorzeń oka, towarzyszy jej jaskra zamkniętego kąta lub wąski kąt przesączania zagrażający wystąpieniem jaskry, gdy w wyniku operacji pierwszego oka powstała różnowzroczność przekraczająca 3,0 D. Ponadto darmowa operacja zaćmy przysługuje kierowcom zawodowym.”

Szpital Centrum zatrudnia najlepszych specjalistów w kraju, którzy odnoszą wiele sukcesów w życiu zawodowym. Poza tym placówka może się pochwalić wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym. Co ważne, pacjenci nie muszą długo czekać na usunięcie zaćmy. Termin operacji ustalany jest już na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej.

Na czym polega operacja zaćmy?

Lekarze ze Szpitala Centrum wykonują operację zaćmy innowacyjną metodą fakoemulsyfikacji dźwiękowej, która polega na usunięciu zmętniałej soczewki przy pomocy ultradźwięków. W jej miejsce pacjentowi wszczepia się soczewkę syntetyczną – jednoogniskową zwijalną lub jednoogniskową toryczną wykorzystywaną do korekcji astygmatyzmu. O dobrze odpowiedniej soczewki decyduje okulista. Operacja zaćmy odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wcześniej pacjent przechodzi konsultację anestezjologiczną. Warto zaznaczyć, że zabieg usunięcia zaćmy nie wymaga hospitalizacji. Po kilku godzinach od operacji pacjent może wrócić do domu. Musi jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich:

  • systematycznym stosowaniu kropli do oczu,

  • unikaniu ciężkiej pracy fizycznej,

  • stawianiu się na wizytach kontrolnych – dzień po zabiegu, po dwóch tygodniach od zabiegu i dalej według wskazań specjalisty.

Wszystkie niezbędne badania okulistyczne prowadzone na wizytach kontrolnych również są bezpłatne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas