Materiał Partnera Rehabilitacja stomatologiczna w ofercie przychodni Enel-Med oddział Klimeckiego

Rehabilitacja stomatologiczna w ofercie przychodni Enel-Med oddział Klimeckiego

Centrum medyczne Enel-Med posiada trzy oddziały na terenie Krakowa. Jeden z nich mieści się przy ulicy Stanisława Klimeckiego 1, na parterze biurowca Orange Office Park. Placówka oferuje szereg zróżnicowanych usług medycznych, w tym rehabilitację stomatologiczną. Kiedy warto z niej skorzystać? Zapraszamy do lektury!

Co obejmuje rehabilitacja stomatologiczna?

Rehabilitacja stomatologiczna zajmuje się naprawą funkcjonalności ruchu w obrębie układu czaszkowo-szyjno-żuchwowego. Zmniejsza również dolegliwości bólowe twarzy związane np. z nadmiernym napięciem mięśni. Rehabilitacja stomatologiczna jest jeszcze mało znana w Polsce. Centrum medyczne Enel-Med oddział Klimeckiego jako jedna z pierwszych przychodni prywatnych wprowadziła ją do swojej stałej oferty. Ze względu na udowodnioną skuteczność, fizjoterapia stomatologiczna cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Pozwala im uwolnić się od dysfunkcji szczęk, żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego, co poprawia jakość życia i gwarantuje lepszy sen.

Wskazania do rehabilitacji stomatologicznej

Najczęstszym wskazaniem do rehabilitacji stomatologicznej są wady zgryzu, wady postawy i zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego. Warto też zastosować ją u osób cierpiących na bruksizm. W ramach kompleksowej rehabilitacji stomatologicznej prowadzi się terapię manualną, kinezyterapię oraz fizykoterapię. Do najczęściej stosowanych zabiegów fizykoterapeutycznych można zaliczyć jonoforezę, ultradźwięki i laseroterapię. Centrum medyczne Enel-Med oddział Klimeckiego zatrudnia doświadczonych fizjoterapeutów stomatologicznych, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Do tego placówka dysponuje najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i rehabilitacyjnym.

Jakie objawy mogą świadczyć o konieczności wdrożenia rehabilitacji stomatologicznej?

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że uporczywe bóle głowy, szyi czy kręgosłupa są wynikiem dysfunkcji w obrębie twarzoczaszki. Po czym poznać, że powinniśmy zgłosić się na rehabilitację stomatologiczną? O kwalifikacji do tej metody leczenia decyduje zwykle ortodonta, stomatolog lub internista. To, co powinno zaniepokoić pacjenta, to:

  • ból żuchwy, szczęki,

  • szumy uszne,

  • wrażenie zatkania uszu,

  • łzawienie oczu, rozsadzanie gałki ocznej,

  • ból przy ziewaniu, szerokim otwieraniu ust,

  • klikanie, przeskakiwanie żuchwy.

Rehabilitacja stomatologiczna prowadzona jest w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta. Trudno przewidzieć czas jej trwania, ale jedno jest pewne – ulga w bólu i większy komfort życia są warte zachodu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas