Artykuł sponsorowany Refleksologia stóp – kiedy może pomóc?

Refleksologia stóp – kiedy może pomóc?

Jedni uważają refleksologię za pseudonaukę, której założenia w żaden sposób nie pokrywają się z aktualną wiedzą medyczną, inni zaś chętnie korzystają z jej dobrodziejstw w leczeniu codziennych dolegliwości. Skąd taka rozbieżność opinii? Na czym polega refleksologia stóp oraz kiedy warto się na nią zdecydować?

Boli Cię ząb? Uciśnij palec u stopy!

Czy wiesz, że w stopach znajduje się aż 7200 zakończeń nerwowych? Eunice Ingham podzieliła je na obszary, które odpowiadają za poprawne funkcjonowanie każdego narządu w naszym ciele. Mówiąc najprościej, refleksologia polega na uciskaniu konkretnego obszaru na stopach, tak by zniwelować ból lub inne dolegliwości, które towarzyszą pacjentowi. W tym celu rehabilitant posługuje się mapą stóp. I tak na przykład, gdy do gabinetu zgłasza się osoba z chronicznymi bólami kręgosłupa, specjalista skupia się na masażu stóp ze szczególnym uwzględnieniem ich wewnętrznych boków.

Masaż jest delikatny i bezbolesny. Jego celem jest stymulacja określonej grupy receptorów, co w konsekwencji prowadzi do złagodzenia objawów lub ich całkowitego ustąpienia. Refleksologia stóp zaliczana jest do medycyny naturalnej. Choć efekty terapii trudno potwierdzić za pomocą badań naukowych, wielu pacjentów regularnie uczęszczających na podobne zabiegi, gwarantuje ich skuteczność. Pewną trudność może sprawić jednak znalezienie doświadczonego terapeuty. Z pewnością trafimy na niego w gabinecie rehabilitacyjnym „Aura”.

Na jakie dolegliwości może pomóc refleksologia stóp?

Zabieg ma pobudzić organizm do samoregeneracji. Oznacza to, że z refleksologii stóp możemy skorzystać niezależnie od dolegliwości, z jakimi się borykamy. Terapia przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, zapracowanych, kobiet w ciąży. Najczęściej przeprowadza się ją w ramach walki z:

  • bezsennością,
  • spadkiem energii,
  • stresem,
  • bólami kręgosłupa,
  • obrzękami,
  • migreną,
  • bezpłodnością.

Refleksologia stóp poprawia pracę układu nerwowego, krążenie krwi i łagodzi problemy emocjonalne u dzieci.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Refleksologii nie przeprowadza się w przypadku grzybicy, stanów zapalnych i owrzodzeń stóp. Niektórzy specjaliści nie zalecają wykonywania tego typu zabiegów u pacjentów z żylakami. Czy wiążą się z nim jakieś skutki uboczne? Z reguły nie, natomiast część osób odnotowała, że po wizycie u terapeuty towarzyszyło im zmęczenie, czasem zawroty i bóle głowy. Możliwe jest również częstsze oddawanie moczu oraz pojawienie się stanu podgorączkowego. Dolegliwości te ustępują jednak po kilku godzinach od wykonania zabiegu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas