Artykuł sponsorowany  Przychodnia MEDAN: U jakiego lekarza szukać pomocy, gdy wystąpi bezdech senny?

Przychodnia MEDAN: U jakiego lekarza szukać pomocy, gdy wystąpi bezdech senny?

Bezdech senny jest poważnym schorzeniem, które może prowadzić do wielu powikłań, a także zwiększa ryzyko chorób serca i układu krążenia. Wczesne rozpoznanie oraz leczenie są kluczowe dla poprawy jakości snu i zapobiegania poważnym problemom. W artykule omawiamy objawy bezdechu sennego, a także, dlaczego wizyta w przychodni MEDAN pomoże w zdiagnozowaniu tego schorzenia.

Czym jest bezdech senny?

Bezdech senny to zaburzenie snu polegające na powtarzającym się zatrzymaniu oddechu podczas snu. Może ono wystąpić kilka razy w ciągu nocy i trwać od kilku sekund do nawet ponad minuty. Bezdech senny jest spowodowany zwężeniem lub blokadą dróg oddechowych, co powoduje spadek poziomu tlenu we krwi. Bezdech senny jest zwykle związany z chrapaniem i częściej występuje u osób – z nadwagą, problemami z układem oddechowym, palących papierosy lub spożywających alkohol. Zaburzenie to może prowadzić do poważnych skutków dla zdrowia, w tym do nadciśnienia tętniczego, chorób serca, cukrzycy, a nawet do udaru mózgu. Dlatego ważne jest, aby nie zwlekać z wizytą w Niepublicznym zakładzie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej MEDAN w Jarocinie, gdzie fachowcy pomogą zdiagnozować bezdech senny i zalecą odpowiednie leczenie.

Jakie objawy mogą wskazywać na bezdech senny?

Objawy bezdechu sennego bywają zróżnicowane, a niektóre z nich mogą wskazywać także na inne choroby. Jednak wśród najczęstszych symptomów wymienia się: głośne chrapanie, uciążliwe nocne przebudzenia, uczucie duszności i niedotlenienia, senność i zmęczenie w ciągu dnia, bóle głowy oraz problemy z pamięcią i koncentracją. Osoby z bezdechem sennym mogą również doświadczać spadku libido, a u mężczyzn może dochodzić do zaburzeń erekcji. W cięższych przypadkach bezdechu sennego mogą pojawić się problemy z nadciśnieniem, chorobami serca i cukrzycą. Warto jednak pamiętać, że same objawy nie są jednoznacznym dowodem na obecność bezdechu sennego i należy umówić się na wizytę w przychodni MEDAN oraz skonsultować z lekarzem, który po wykonaniu odpowiednich badań i diagnostyce będzie mógł postawić diagnozę.

Konsultacja laryngologiczna a diagnoza bezdechu sennego

Specjaliści laryngolodzy przyjmujący w przychodni MEDAN mogą pomóc zdiagnozować bezdech senny na podstawie objawów związanych z układem oddechowym, takich jak chrapanie, trudności z oddychaniem lub duszność. Przede wszystkim laryngolog podczas konsultacji laryngologicznej przeprowadza wstępne badanie gardła, nosa i krtani, które pozwala na wykluczenie innych przyczyn zaburzeń snu, np. zwężenia dróg oddechowych z powodu polipów lub przeszkód mechanicznych. W przypadku podejrzenia bezdechu sennego laryngolog może skierować pacjenta do lekarza specjalizującego się w chorobach snu lub do kliniki snu, gdzie przeprowadzone zostaną fachowe badania i udzielone dalsze wskazówki dotyczące leczenia.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas