Artykuł sponsorowany Pedicure - sposób na piękne i zadbane stopy

Pedicure - sposób na piękne i zadbane stopy

Pedicure to zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu twoje stopy poczują się zdrowo, świeżo i komfortowo. Polega on na oczyszczeniu, wyprofilowaniu i koloryzacji paznokci, wycięciu skórek oraz usunięciu zgrubiałego naskórka z pięt. Niektóre salony kosmetyczne oferują w ramach tego zabiegu jeszcze inne usługi: masaż i kąpiel stóp. Poznaj różne rodzaje pedicure i ich efekty.

 Pedicure biologiczny

Cechą charakterystyczną tego zabiegu jest brak metalowych przyrządów (np. kosmetycznej frezarki). Zaczyna się on od kąpieli zmiękczającej skórę stóp, po której kosmetyczka odsuwa drewnianym patyczkiem skórki na płytkach paznokci. Następnie nadaje paznokciom odpowiedni kształt przy pomocy papierowego pilnika. W dalszym etapie jest złuszczany martwy naskórek z podeszw stóp, po czym kosmetyczka nawilża całe stopy kremem. Ostatnim etapem jest koloryzacja paznokci.

 Pedicure biologiczny wykonuje wiele gabinetów kosmetycznych m.in. Edyta Michalik Podologia – Zdrowe Stopy. Pedicure japoński

Ten rodzaj zabiegu polega na intensywnym wzmocnieniu i odżywieniu płytki paznokcia. Polega on na wmasowaniu w paznokcie specjalnej pasty, bogatej w składniki odżywcze (m.in. witaminy A, E, prowitaminę B5, keratynę). Następnie na paznokcie nakłada się puder, który zatrzymuje cenne składniki i chroni przed ich szybkim wypłukaniem.

 Ten zabieg jest polecany głównie osobm, które borykają się łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami. Po japońskim pedicure nie powinno się malować paznokci przez minimum 4-5 dni.

 Pedicure francuski

Pracownicy gabinetów kosmetyczno-podologicznych takich jak Edyta Michalik Podologia – Zdrowe Stopy chętnie polecają ten rodzaj pedicure. Jest on estetyczny, zawsze wygląda schludnie, a moda na niego nie przemija.

 Jego cechą charakterystyczną jest jasny lakier i biała kreska na końcówce płytki paznokcia. Pedicure francuski można zacząć kąpielą stóp, która pomaga w usunięciu skórek i zrogowaciałego naskórka. Kolejnym etapem jest oczywiście głębokie nawilżenie skóry, dopiero później można przystąpić do malowania paznokci. Pedicure francuski jest świetnym uzupełnieniem do francuskiego manicure.

Oprócz opisanych zabiegów, gabinety kosmetyczne oferują również inne rodzaje pedicure, np. pedicure klasyczny lub hybrydowy.

 Przeciwwskazania do pedicure

Pedicure znakomicie odświeża skórę stóp i przywraca im piękny, estetyczny wygląd. Niestety nie każdy sobie może pozwolić na ten zabieg. Przeciwwskazaniem są: 

  • Choroby grzybicze, bakteryjne i wirusowe skóry stóp i paznokci.

  • Stany zapalne.

  • Świeże blizny i otwarte rany.

  • Pęknięcia naskórka w okolicy palców.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas