Artykuł sponsorowany Kiedy warto zgłosić się do ortopedy?

Kiedy warto zgłosić się do ortopedy?

Ortopeda to specjalista medycyny zajmujący się schorzeniami narządu ruchu. Najczęściej kojarzy nam się on po  prostu z nastawianiem złamań kości, jednak należy stanowczo podkreślić, że ortopeda zajmuje się tak naprawdę jeszcze wieloma innymi rzeczami. W czym dokładniej może nam pomóc ortopeda? Kiedy warto się do niego zgłosić?

1) Stany pourazowe narządu ruchu

Przede wszystkim, warto wrócić tutaj do wspomnianych na początku już złamań kości. Oczywiście obejmują one jak najbardziej zakres działań każdego ortopedy. Jednak stanu pourazowe nie obejmują tylko i wyłącznie złamań. Można tutaj zaliczyć jeszcze skręcenia stawów, zwichnięcia, uszkodzenia mięśni i więzadeł, czy też ścięgien.

Ważne jest w tym momencie to, że ortopeda nie tylko zaopatrzy tego typu stany pourazowe w okresie zaraz po wystąpieniu urazu, lecz również konieczna będzie tutaj jego opieka przy jakiś czas, aby zobaczyć, czy wszystko na pewno dobrze się zrasta.

2) Choroby przeciążeniowe

Do zakresu działań każdego ortopedy zaliczane są jak najbardziej także choroby przeciążeniowe. Czym się one charakteryzują? Otóż, jak sama nazwa wskazuje, powstają one w wyniku przeciążenia jakiejś struktury układu narządu ruchu. Przykładem może być tutaj, chociażby zapalenie kaletek maziowych.

3) Deformacje w obrębie narządu ruchu

Lekarz ortopeda to także osoba specjalizująca się w leczeniu różnego rodzaju deformacji w obrębie narządu ruchu. Takich deformacji można wymienić naprawdę wiele – w praktyce wszystko to, co odbiega jakkolwiek od ogólnie przyjętej normy, kwalifikuje się do konsultacji ortopedycznej. Przykładowo można tu wymienić, chociażby płaskostopie, skoliozę, czyli skrzywienie boczne kręgosłupa czy też ostrogi piętowe.

4) Choroba zwyrodnieniowa stawów

Oczywiście przedmiotem konsultacji lekarskiej mogą być także choroby zwyrodnieniowe stawów. Objawiają się one bólem po wysiłku powstałym w wyniku tarcia uszkodzonych części stawów o siebie.

5) Osteoporoza

Warto jeszcze zaznaczyć, że ortopeda zajmuje się również problematyką osteoporozy. Co jest jednak tutaj szczególnie istotne, to na pewno to, że osteoporoza nie jest związana tylko i wyłącznie ze starością. Z osteoporozą również możemy mieć do czynienia w wieku młodszym…

Najlepszy gabinet ortopedyczny w Tczewie

Dokąd warto zgłosić się ze wszystkimi powyżej wymienionymi dolegliwościami? Doskonałym miejscem wydaje się tutaj gabinet ortopedyczny w Tczewie prowadzony przez lek. Michała Kapustę. Miejsce to cenione jest z uwagi na profesjonalizm oraz doświadczenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas