Materiał Partnera Odbudowa i odtwarzanie zębów w ramach leczenia protetycznego

Odbudowa i odtwarzanie zębów w ramach leczenia protetycznego

Utrata zęba to zawsze spory problem, z którym należy się jak najszybciej uporać. Okazuje się bowiem, że braki zębowe przyczyniają się do powstawania niekorzystnych skutków dla całego układu żucia. Odbudowa i odtwarzanie utraconych zębów to czynności wykonywane przez wykwalifikowanych stomatologów w ramach leczenia protetycznego. Co konkretnie mogą w tym zakresie zaproponować pacjentom specjaliści?

Naturalnie wyglądający implant

Kompleksową odbudowę utraconego uzębienia wykonuje się nierzadko z wykorzystaniem nowoczesnych implantów stomatologicznych. Nazywane również wszczepami śródkostnymi protezy wykonywane są z tytanu, który bez większych problemów tolerowany jest przez ludzki organizm i nie powoduje żadnych powikłań czy uczuleń. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne ze względu na możliwość idealnego dopasowania implantu do reszty uzębienia. Protezy tego typu produkuje się bowiem w rozmaitych rozmiarach czy kształtach, co znacząco ułatwia ich dostosowanie do zębów pacjenta. Przychodnia Stomatologiczna Dental w ramach leczenia protetycznego zajmuje się właśnie chirurgicznym wszczepianiem w kość wyrostka zębodołowego tytanowego implantu. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest czasochłonne – po wszczepieniu elementu konieczne jest odczekanie kilku miesięcy w celu wykonania odbudowy protetycznej. Sprawia to, że pacjent musi wykazać się cierpliwością, jednak rezultaty takiego leczenia są długotrwałe. Odpowiednio przygotowany implant w dobrym gabinecie stomatologicznym w żaden sposób nie odbiega funkcjonalnością od naturalnych zębów.

Nie tylko implanty

W ramach leczenia protetycznego dentysta jest też w stanie zaproponować pacjentowi inne rozwiązania niż implanty stomatologiczne. Jednym z nich są korony protetyczne, które wykorzystuje się zazwyczaj w przypadku bardzo uszkodzonych zębów. Odbudowanie korony własnego zęba pacjenta poprzez zastosowanie materiału kompozytowego może być niekiedy niemożliwe, co również jest wskazaniem do zastosowania właśnie korony. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe i pozwala cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem przez długie lata, jednak należy pamiętać, że nie może być zastosowane do uzupełnienia dużych braków zębowych. W takim przypadku sprawdzi się proteza – dobry gabinet stomatologiczny zaproponuje dopasowanie odpowiedniego jej rodzaju do preferencji pacjenta. Protezy mogą być więc osiadające, szkieletowe czy natychmiastowe, a najnowsze technologie przy ich wykonaniu pozwalają zachować użytkownikom pełen komfort podczas ich używania. W ramach leczenia protetycznego wykonuje się też mosty, czyli uzupełnieniem braków poprzez połączenie sztucznego zęba ze znajdującymi się obok, odpowiednio przygotowanymi poprzez oszlifowanie zębami filarowymi.

Opracowanie:

Dental s.c.

Lublin , Lwowska 6

Podziel się