Materiał Partnera Leczenie trądziku u dorosłych pacjentów w przychodni Enel-Med oddział Tarnowo Podgórne

Leczenie trądziku u dorosłych pacjentów w przychodni Enel-Med oddział Tarnowo Podgórne

Centrum medyczne Enel-Med ma jeden ze swoich licznych oddziałów w Tarnowie Podgórnym. Znajduje się on przy ulicy Nowej i od 2017 roku kompleksowo obsługuje lokalnych pacjentów. Na terenie przychodni znajduje się pięć gabinetów specjalistycznych, w tym poradnia dermatologiczna, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w leczeniu trądziku u osób dorosłych. Jakie są jego przyczyny?

Dlaczego trądzik pojawia się u osób dorosłych?

Trądzik nierozerwalnie kojarzy nam się z okresem dojrzewania i nastolatkami. Niestety coraz częściej problem ten dotyczy również dorosłych pacjentów. Choć objawy choroby są identyczne w przypadku obu grup, to już przyczyny jej występowania nie. Jak wyjaśnia specjalista z poradni dermatologicznej Enel-Med oddział Tarnowo Podgórne – trądzik osób dorosłych (TLD), nazywany też trądzikiem późnego wieku, zazwyczaj pojawia się po 25. roku życia. Częściej u kobiet, niż u mężczyzn. Powstawanie nieestetycznych zmian skórnych może mieć różne podłoże. Zwykle źródłem problemu jest:

  • zła dieta,

  • nadmierna ekspozycja na stres,

  • zaburzenia hormonalne,

  • palenie papierosów,

  • niektóre leki,

  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Do występowania trądziku osób dorosłych predysponują też czynniki genetyczne.

Jak leczy się trądzik u dorosłych pacjentów?

Metod leczenia trądziku nie dobiera się w zależności od wieku, ale od stopnia intensywności choroby. Dorośli pacjenci, którzy zgłoszą się po pomoc do dermatologa z centrum medycznego Enel-Med oddział Tarnowo Podgórne, mogą liczyć na holistyczną opiekę i zaangażowanie specjalistów. Placówka zatrudnia najlepszych lekarzy z okolicy i jest nowocześnie wyposażona, co ułatwia rozpoznanie i leczenie zmian skórnych. Nasilony trądzik leczy się przy pomocy leków doustnych – antybiotyków z grupy tetracyklin. Zwalczają one bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych i normalizują pracę gruczołów łojowych. Ten rodzaj antybiotyku wywołuje jednak sporo skutków ubocznych, dlatego też stosowany jest w ściśle określonych dawkach i tylko na początku terapii. W przypadku przewlekłej postaci trądziku lepszym wyborem są preparaty zawierające izotretinoinę lub leki hormonalne, jeśli to nieustabilizowane hormony są przyczyną choroby. Trzeba zaznaczyć, że terapia trądziku to powolny proces. Dla pełnej skuteczności leczenia konieczna jest zmiana diety oraz rytuałów pielęgnacyjnych. Skóra po antybiotykoterapii może być przesuszona i wymagać większej uwagi. Dermatolodzy z centrum medycznego Enel-Med chętnie podpowiedzą, jakie kosmetyki stosować i co jeść, by przywrócić cerze gładkość i zdrowy wygląd.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas