Artykuł sponsorowany Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego

Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego

Nadciśnienie tętnicze pierwotne objawia się nadmiernym wzrostem ciśnienia tętniczego bez jasnej przyczyny. Jak do tej pory nie udało się jeszcze określić konkretnej przyczyny występowania nadciśnienia pierwotnego. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić na czym polega leczenie tego schodzenia. Udowodnimy Wam, że szybkie podjęcie terapii może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Leczenie nadciśnienia

Leczenie nadciśnienia ma w dużej mierze charakter farmakologiczny. Każdy pacjent powinien mieć indywidualnie dobrane leki. Wynika to z różnego stopnia zaawansowania choroby oraz zróżnicowanej reakcji organizmu na przepisane lekarstwa. Działanie leków musi być okresowo kontrolowane. Ale to nie jedyny sposób na walkę z nadciśnieniem.

Oprócz leków szalenie istotna jest również zmiana stylu życia pacjenta. Co kryje się pod tym pojęciem? Przede wszystkim unikanie wysiłku fizycznego, które powoduje zmęczenie, zadyszkę, widoczne zaczerwienienie twarzy, zawroty lub bóle głowy. Czy to oznacza koniec jakiejkolwiek aktywności? Na pewno nie należy rezygnować ze wszystkich aktywności. Ćwiczenia fizyczne należy uprawiać z umiarem. Najlepiej skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Warto także zmienić dotychczasową, stresująca pracę na lżejsze pod względem fizycznym i psychicznym zajęcie. Wskazane są także krótkie, ale częste urlopy. Ponadto należy także wprowadzić spore zmiany w diecie. Pierwszą z nich będzie ograniczenie spożywania soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i tym samym zwiększa objętość krwi. Kolejną wyeliminowanie alkoholu oraz papierosów. Palenie tytoniu powoduje skurcz naczyń, co zwiększa ciśnienie krwi. Alkohol z kolei rozszerza naczynia powodując większy lokalny napór krwi na ich ściany. W przypadku osób z nadciśnieniem zakazane jest także długie plażowanie i nasłonecznianie ciała.



Brak systematyczności

Osoby, które cierpią na nadciśnienie tętnicze pierwotne popełniają zazwyczaj podstawowy błąd podczas leczenia. A mianowicie przerywają je zaraz po tym, jak ciśnienie wróci do wskazanej przez lekarza normy. Niestety zapominają o fakcie, że spadek ciśnienia został wywołany regularnym przyjmowaniem leków. Przerwanie terapii spowoduje powrót ciśnienia do pierwotnych, chorobowych wartości. Tak naprawdę terapię zaleconą przez lekarza należy stosować nieprzerwanie. Oczywiście warunkiem koniecznym jest także okresowa kontrola w celu stwierdzenia skuteczności leczenia.

Po odstawieniu przepisanych leków ciśnienie ponownie wzrasta, co po pewnym czasie skłania pacjentów do zażywania leków. Cały cykl może powtarzać się wielokrotnie. Niestety organizm człowieka bardzo źle reaguje na nieustanne wzrosty i spadki ciśnienia. W pewnym momencie ściany naczyń (a zwłaszcza mózgu) mogą nie wytrzymać naporu krwi. Szczególnie jeśli są osłabione przez zmiany miażdżycowe. To może doprowadzić do tragedii.

Podstawą leczenia nadciśnienia tętniczego pierwotnego jest stała opieka lekarska. W celu dokonania diagnostyki oraz rozpoczęcia leczenia warto odwiedzić Gabinet Kardiologiczny lekarza medycyny Katarzyny Nyki-Marciniak, która jest specjalistą chorób wewnętrznych. Prawidłowo prowadzone leczenie i zmiana stylu życia może zupełnie zniwelować objawy choroby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas