Artykuł sponsorowany Leczenie astmy i innych chorób układu oddechowego, czyli czym zajmuje się lekarz pulmonolog

Leczenie astmy i innych chorób układu oddechowego, czyli czym zajmuje się lekarz pulmonolog

W obszarze zainteresowań pulmonologa są wszelkie schorzenia związane z układem oddechowym. Zajmuje się on diagnozowaniem i profilaktyką oraz leczeniem astmy i innych chorób narządów wchodzących w skład tego układu. Czym dokładnie zajmuje się lekarz posiadający tytuł – specjalista pulmonolog? Sprawdź w artykule i dowiedz się wszystkiego, co związane z tą konkretną gałęzią medycyny.

Jakie choroby leczy pulmonolog?

Pulmonolog zajmuje się leczeniem astmy, chorób obturacyjnych płuc, mukowiscydozy oraz nowotworów i innych schorzeń związanych z układem oddechowym. Na konsultację i badania wstępne u lekarza specjalizującego się w tym zakresie powinny więc umówić się wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie niepokojące objawy, jak np.: świszczący oddech, płytki oddech, uczucie duszności, ucisk w klatce piersiowej, nawracające infekcje czy przewlekły kaszel. Wskazaniem do regularnych wizyt u pulmonologa jest także palenie papierosów. Palacze szczególnie powinni bowiem zadbać o swoje zdrowie w tym zakresie, aby na bieżąco monitorować ewentualne zmiany w organizmie i w razie potrzeby podjąć szybkie i radykalne kroki związane z rzuceniem nałogu.

Jak przebiega wizyta u pulmonologa?

Wizyta u pulmonologa przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku innych specjalizacji. W miejscach takich jak np. Gabinet Lekarski Jarosław Petryszyn, specjalista w pierwszej kolejności przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, podczas którego dopytuje o objawy oraz ewentualne dotychczasowe leczenie. Pulmonolog bardzo często do postawienia właściwej diagnozy potrzebuje wyników specjalistycznych badań. Na jego zlecenie najczęściej przeprowadza się RTG klatki piersiowej lub USG płuc. W niektórych przypadkach konieczne jest także wykonanie tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Do wizyty u takiego specjalisty nie trzeba się przygotowywać. Warto jednak przed konsultacją usystematyzować historię objawów, aby jak najbardziej szczegółowo opisać lekarzowi problem. 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas