Materiał Partnera Laseroterapia wysokoenergetyczna w centrum medycznym Enel-Med oddział Ursus

Laseroterapia wysokoenergetyczna w centrum medycznym Enel-Med oddział Ursus

Laseroterapia wysokoenergetyczna to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w fizjoterapii. Dostępna jest tylko w wybranych placówkach medycznych, takich jak przychodnia specjalistyczna Enel-Med oddział Ursus w Warszawie. Kto powinien zapisać się na zabieg z użyciem wysokoenergetycznego lasera? Zapytaliśmy ekspertów ze wspomnianego wyżej centrum medycznego!

Laser wysokoenergetyczny HILT – co to takiego?

Laser wysokoenergetyczny HILT (high intensive light therapy) to innowacyjne urządzenie stosowane w gabinetach fizjoterapeutycznych. Umożliwia ono dostarczenie energii do położonych głęboko tkanek celem ich biostymulacji. Moc lasera wysokoenergetycznego dochodzi nawet do 12 W, dlatego też, aby nie doszło do poparzenia pacjenta, wiązka laserowa podawana jest w pakietach krótkich impulsów. Dodatkowo taki sposób aplikacji sprawia, że wiązka laserowa łatwiej wnika w głąb ciała, dostarczając tkankom nawet do 50x więcej energii niż laser niskoenergetyczny. Jak tłumaczy fizjoterapeuta z centrum medycznego Enel-Med oddział Ursus – zabiegi z użyciem lasera HILT dają przeciwbólowy i przeciwzapalny rezultat. Oprócz tego przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek.

Wskazania do laseroterapii HILT

W centrum medycznym Enel-Med oddział Ursus laseroterapię wysokoenergetyczną stosuje się u pacjentów:

  • cierpiących na stany zwyrodnieniowe stawów i mięśni,

  • kontuzjowanych i po urazach,

  • skarżących się na bóle mięśniowo-powięziowe,

  • u których zdiagnozowano dyskopatię lub zespół bólowy kręgosłupa,

  • cierpiących na zespoły przeciążeniowe, entezopatie.

Co więcej, laser HILT wykorzystywany jest także w leczeniu blizn i niektórych chorób skóry. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z tego typu zabiegów w przychodni Enel-Med oddział Ursus, nie muszą mieć skierowania lekarskiego. O tym, czy ich dolegliwość kwalifikuje się do leczenia laserem wysokoenergetycznym, zadecyduje doświadczony fizjoterapeuta lub ortopeda.

Przeciwwskazania do laseroterapii wysokoenergetycznej

Nie każdy pacjent może skorzystać z dobrodziejstw lasera HILT. Jednym z głównych przeciwwskazań są choroby nowotworowe oraz czynna gruźlica płuc. Osoby z nieustabilizowaną cukrzycą, epileptycy i pacjenci, u których zdiagnozowano zaburzenia krążenia, także nie mogą zapisać się na taki zabieg. Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz posiadanie metalowych bądź elektronicznych implantów. Co więcej, jeśli pacjent ma rozległe tatuaże, również należy zastanowić się nad przeprowadzaniem laseroterapii wysokoenergetycznej. Naświetlanie tuszu nie jest bowiem wskazane.

Opracowanie:

Enel-Med Centrum medyczne Oddział Ursus

Warszawa , Prystora 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas