Artykuł sponsorowany Kuracja lampą Bioptron!

Kuracja lampą Bioptron!

Nie tylko antybiotykoterapia, czy inne medykamenty, pozwalają minimalizować stany zapalne mięśni, stawów, czy też bóle reumatyczne oraz problemy skórne. Dzisiaj wielokrotnie bardziej skuteczne są nowoczesne techniki fizjoterapeutyczne, wśród których coraz bardziej popularne są kuracje z wykorzystaniem lampy Bioptron!

Światłoterapia – na czym polega?

Światłoterapia używana jest w medycynie konwencjonalnej i niekonwencjonalnej już od wielu lat, w różnych dziedzinach. Spotkać ją można między innymi przy nagrzewaniu ciała przed gimnastyką korekcyjną, czy też w salonach estetycznych, do minimalizowania np. głębokości blizn oraz rozstępów. Dzisiaj zatem udając się do nowoczesnych gabinetów rehabilitacji dzieci, dorosłych i seniorów, możemy spotkać się między innymi z innowacyjną lampą Bioptron, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest to uzyskiwane dzięki łączeniu technologii laserowej, podczerwieni, a także światła słonecznego bez szkodliwego promieniowania UV. Światłoterapia, bądź też fototerapia, którą jest kuracja lampą Bioptron, opiera się na naturalnym pobudzaniu reakcji odbudowujących w komórkach. Procesy regeneracyjne zaś pozwalają na poprawione mikrokrążenie, a także na lepsze funkcjonowanie układu limfatycznego oraz odpornościowego.

Kiedy stosuje się kuracje lampą Bioptron?

Procesy lecznicze lampą Bioptron, stosuje się w przypadku różnych schorzeń, od silnych zapaleń, po kontuzje mechaniczne, np. związane z uprawianiem danego sportu. Światłoterapia dobrze wpływa na przewlekłe owrzodzenia, trudno gojące się rany, blizny, trądzik, owrzodzenia podudzi, czy też na inne problemy dermatologiczne. Gabinety fizjoterapeutyczne wykorzystują lampę Bioptron również do eliminowania bólu kręgosłupa, kości i stawów, przy rwie barkowej lub kulszowej, a także przy stanach przeciążeniowych – łokieć golfisty, łokieć tenisisty itp. Często światłoterapia przynosi dobre efekty przy przewlekłych zapaleniach zatok, przy migrenach, dyskopatii i zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, a także wtedy, kiedy pacjent cierpi na często nawracające przeziębienia. Istotne jest jednak zawsze dokładne wyznaczenie ilości wizyt, co podyktowane musi być wcześniejszymi badaniami lekarskimi, czy też konsultacjami fizjoterapeutycznymi!

Jeśli jesteś zainteresowany kuracją lampą Bioptron, zgłoś się do specjalistki rehabilitacji dzieci, dorosłych i seniorów Kingi Twardowskiej, która prowadzi gabinet fizjoterapeutyczny VikalMed w Łodzi. Z pełną jego ofertą warto zapoznać się zaś na dedykowanej stronie www. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas