Artykuł sponsorowany Facelifting - kiedy zachodzi konieczność skorzystania z tego zabiegu?

Facelifting - kiedy zachodzi konieczność skorzystania z tego zabiegu?

Upływający czas nieubłaganie daje o sobie znać. W pewnym wieku ze względu osłabienia włókien kolagenowych pojawiają się liczne niedoskonałości skóry twarzy, które dla wielu osób stanowią uciążliwy problem. Kiedy pomoc gabinetów kosmetycznych nie przynosi rezultatu, wiele osób decyduje się na ingerencję chirurga plastycznego.

Przy korekcie twarzy najlepiej sprawdza się lifting, który może odmłodzić ją nawet o dziesięć lat. Face lifting jest jednym z innowacyjnych sposobów, stosowanym w celu odmłodzenia wyglądu twarzy. Ze względu na jego zaskakujący efekt końcowy staje coraz częściej stosowanym zabiegiem chirurgicznym.

Na czym polega Face lifting?

Face liftingiem nazywa się chirurgiczną korektę twarzy, polegająca na jej podniesieniu i retuszu niedoskonałości. Zabieg wykonany przez najlepszych specjalistów przynosi efekt pozbycia się nieestetycznej skóry oraz nadmiernej warstwy tłuszczowej. Lifting twarzy to nie tylko pełny zabieg polepszający wygląd szyi i żuchwy. Dr Chęciński podkreśla, że pacjenci często decydują się również na zabieg Face liftingu połączony z korektą nosa lub powiek.

Kiedy można skorzystać z zabiegu face liftingu?

Na zabieg decydują się osoby pragnące polepszyć swój wygląd. Warto jednak zastanowić się nad poddaniem się operacji. Być może zabiegi kosmetyczne poprawią stan skóry i zabieg chirurgiczny nie będzie potrzebny. Znane są też metody samodzielnego masażu skóry twarzy, wykonywany regularnie przynosi zaskakujące efekty. Jeśli jednak żadna z tych metod nie wpływa korzystnie na stan skóry i jest to powód znacznego obniżenia samooceny pacjenta, może zastanowić się nad zabiegiem Face liftingu. Do zabiegu kwalifikuje zazwyczaj znaczna obwisłość skóry twarzy i szyi.

Istnieją pewne przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie zabiegu. Dr Chęciński zaznacza, że nie wszyscy pacjenci mogą poddać się zabiegowi Face liftingu. Zazwyczaj przyczyną są problemy zdrowotne pacjenta, do których zalicza się zaburzenia krzepliwości krwi oraz nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe, cukrzyca, a także infekcja ropna skóry i śluzówek. Zabiegu liftingu twarzy nie powinny poddawać się również kobiety w ciąży.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu chirurg prowadzi cięcie skórne w miejscach, w których blizny będą jak najmniej widoczne. Najważniejszą czynnością wykonywaną przez chirurga jest naciągnięcie skóry twarzy. W końcowym etapie w ranie operacyjnej umieszcza się specjalne dreny, usuwane w drugim dniu po zabiegu. Po Face liftingu pozostają małe blizny, jednak dzięki odpowiedniemu miejscu nacięcia stają się prawie niewidoczne. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 12 dni.

Face lifting jak każdy zabieg chirurgiczny ma wiele zalet i wad. Ze względu na swoją skuteczność lifting twarzy może sprawić, że skóra będzie wyglądała znacznie młodziej. Jednak nie tylko ingerencja chirurga decyduje o zadowalającym efekcie, najważniejsze okazuje się nastawienie emocjonalne pacjenta i jego stan psychiczny. Dlatego decyzja o wykonaniu Face liftingu powinna być bardzo dobrze przemyślana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas