Materiał Partnera  Korekta kształtu uzębienia w ofercie Prywatnego Gabinetu Dentystycznego Leszka Raczka

Korekta kształtu uzębienia w ofercie Prywatnego Gabinetu Dentystycznego Leszka Raczka

Chcesz zamaskować niedoskonałości uzębienia? Szukasz najlepszego sposobu na korektę kształtu zębów? Skorzystaj z pomocy dentysty specjalizującego się w stomatologii estetycznej, np. z Gabinetu Dentystycznego Leszka Raczka w Jaworzu. Stomatolog zajmie się zmianą wyglądu uzębienia przy wykorzystaniu materiałów pełnoceramicznych i kompozytowych.

Czym są licówki kompozytowe?

Głównym zadaniem licówek kompozytowych jest poprawienie wyglądu zębów. Mają formę nakładek stomatologicznych, które zostają przymocowane do przedniej ścianki zęba. Wytwarzane są z tego samego materiału, z którego powstają powszechnie stosowane plomby kompozytowe.

Alternatywnie można zdecydować się na trwalsze licówki porcelanowe, które mogą służyć nawet do 10 lat. Kompozytowe z kolei wymagają wymiany co 2-3 lata. Warto przy tym podkreślić, iż końcowy efekt jest na tyle zbliżony, iż w pierwszej chwili ciężko je od siebie odróżnić.

Kiedy warto założyć licówki kompozytowe?

Licówki świetnie sprawdzają się w przypadku ukruszenia lub przebarwienia pojedynczego zęba. Doświadczony stomatolog np. z Prywatnego Gabinetu Dentystycznego Leszka Raczka pomaga w natychmiastowym zamaskowaniu martwych zębów oraz ewentualnych nierówności. Jednocześnie nakładki sprawdzają się w korekcie estetycznej zęba. W zależności od życzenia pacjenta możliwe jest wydłużenie, poszerzenie oraz skrócenie korony.

Warto przy tym pamiętać, iż licówek kompozytowych nie powinno stosować się u pacjentów z wadą zgryzu oraz bruksizmem. Do przeciwwskazań należy także niewystarczająca higiena jamy ustnej oraz nieuzupełnione ubytki.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas