Artykuł sponsorowany Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Coraz więcej osób ma problemy depresyjne, czy też zaburzenia lękowe. Często są one wynikiem ciężkich przeżyć z przeszłości, a czasem pojawiają się bez wyraźnej przyczyny. Warto wybrać się do poradni psychologicznej już wtedy, gdy zauważysz u siebie pierwsze symptomy tego typu zaburzeń. Pozwoli to uniknąć pogłębiania się schorzenia, a także skróci czas leczenia.

Dobry psycholog to osoba, która podejdzie do Twojego problemu profesjonalnie i zadba o to, aby Ci pomóc. Spora część społeczeństwa nie przyznaje się, że korzystała bądź też korzysta z tego typu pomocy. Jednak nie ma w tym nic wstydliwego! Być może, kiedy powiesz bliskim, że byłeś u psychologa, oni również się wybiorą! Często zaburzenia lękowe oraz stany depresyjne nie dają wyraźnych objawów. W końcu każdy z nas doświadczył uczucia drażliwości, czy też bezsilności. Ciężko samemu dokonać oceny, czy jest to stan przejściowy, czy też schorzenie, które wymaga leczenia.

Kiedy wybrać się do poradni psychologicznej?

  • od dłuższego czasu czujesz, że Twoje życie straciło sens - jeżeli jesteś w sytuacji, kiedy wydaje Ci się, że życie nie ma sensu i jesteś pozbawiony chęci do podjęcia jakichkolwiek zmian, koniecznie udaj się do psychologa! Często osoby, które zwlekają z odwiedzeniem specjalisty, mają myśli samobójcze! To już jest naprawdę poważna sprawa, której nie można lekceważyć (w tym wypadku najlepszym wyborem będzie psychiatra)
  • towarzyszą Ci wahania nastroju - każdemu zdarzają się wahania nastroju, jednak w sytuacji, gdy towarzyszą Ci na co dzień, powinieneś umówić się do poradni psychologicznej. Być może jest to efekt jakiegoś zaburzenia, które należy leczyć
  • problem z koncentracją - ta sytuacja często dotyczy dzieci. Nieraz mamy zgłaszają się do lekarza rodzinnego z problemem braku koncentracji u swoich pociech. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby pójście do psychologa dziecięcego
  • zaburzenia snu - jest to dosyć często spotykana przypadłość. Niektórzy przez pierwsze tygodnie ją lekceważą, myśląc że samo minie. Jednak dopiero w sytuacji, gdy jesteś wykończony brakiem snu, sięgasz po pomoc. Najlepszą opcją jest wybranie się do psychologa, kiedy bezsenność nie mija w ciągu maksymalnie kilku dni!
  • brak chęci - Twoje życie nagle stało się pasmem nieszczęść? Z optymisty zmieniłeś się w pesymistę? W takim przypadku koniecznie zasięgnij porady psychologa
  • zaburzenia łaknienia - jeżeli z dnia na dzień poczułeś wstręt do jedzenia, czy też jesz na siłę, to również jest powód, aby wybrać się do specjalisty, który Ci pomoże. Musisz pamiętać, że takie początki może mieć anoreksja czy też bulimia!

Na co zwrócić uwagę wybierając psychologa?

Jeżeli postanowiłeś odwiedzić gabinet psychologiczny, koniecznie wybierz ten najlepszy. Nie powinieneś iść do psychologa, który ma pierwszy wolny termin. Najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne sprawdzenie opinii byłych bądź też aktualnych pacjentów. Dopiero wtedy umów się do tego, który ma najlepsze rekomendacje. W przypadku problemów, które dotyczą Twojej pociechy, zdecydowanie lepiej wybrać się do psychologa, który posiada specjalizację psychologa dziecięcego. Godnym uwagi miejscem, które na pewno pomoże Ci w problemie natury psychicznej, jest Ośrodek Terapii i Promocji Zdrowia Psychicznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas