Artykuł sponsorowany Kiedy i dlaczego warto udać się do psychoterapeuty? Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer

Kiedy i dlaczego warto udać się do psychoterapeuty? Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer

Dobra kondycja psychiczna podobnie jak stan fizyczny naszego organizmu jest bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na nasze samopoczucie. Niestety, coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których stan naszej psychiki może ucierpieć. W takich momentach bardzo przydatnym oraz przede wszystkim skutecznym narzędziem w walce z kłopotami psychicznymi może okazać się psychoterapia. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach warto skorzystać z psychoterapii, która oferuje Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer.

Zespół Stresu Pourazowego

Psychoterapia jest jedną z najważniejszych metod leczenia, której cel to pomoc w poprawie naszej kondycji psychicznej. Jednym z momentów, w których niewątpliwie warto skorzystać z psychoterapii, jest tak zwany Zespół Stresu Pourazowego opisywany również często jako PTSD. Problem ten dotyczy zazwyczaj osób, które w trakcie swojego życia doznały urazu psychicznego na skutek bardzo traumatycznych zdarzeń, które je przerosły. Problem ten może dotknąć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. PTSD może objawiać się na wiele różnych sposobów w postaci m.in. flashbacków, czyli tak zwanych nagłych ,,przebłysków’’, czyli bardzo żywych, traumatycznych wspomnień, które potrafią w niespodziewanym momencie zostać  wyzwolone z powodu pojawienia się w otoczeniu rzeczy, osoby, przedmiotu, a nawet zapachu (tak zwanego ,,wyzwalacza’’) kojarzącego się pacjentowi z traumatycznym wydarzeniem, wywołując silne emocje i reakcje takie jak lęk, panikę czy bezradność.

Depresja, nerwica i inne problemy

Depresja to obecnie chyba jeden z najczęstszych problemów natury psychicznej, z jakimi boryka się wielu ludzi. Jest to stan, a właściwie zespół zaburzeń, który objawia się przede wszystkim poprzez nagłe obniżenie codziennego nastroju oraz aktywności fizycznej i społecznej, kłopoty ze snem (jego brak lub nadmiar), apatię, poczucie winy, zaburzenia odżywiania, a także w najgorszym przypadku myśli bądź próby samobójcze. Pomoc w przypadku tego rodzaju problemów oferuje nam między innymi certyfikowany psychoterapeuta ks. Tomasz Łosiewicz z Salwatoriańskiego Ośrodka Terapeutycznego SOTer mającego swoją siedzibę w Krakowie.

Nerwica to kolejne zaburzenie psychiczne, którego leczeniem zajmują się psychoterapeuci. Wiąże się ono między innymi z różnego rodzaju dolegliwościami psychosomatycznymi na tle lękowym obejmującymi nadpobudliwość, niepokój, irytację, zaburzenia pamięci, silne pocenie się czy problemy ze snem. Psychoterapia to metoda leczenia, która sprawdzi się również w przypadku innych zaburzeń lękowych takich jak np. fobie oraz w przypadku kłopotów małżeńskich, ponieważ jedną z kategorii psychoterapii jest terapia par. Ten rodzaj pomocy jest też skierowany do osób borykających się z różnymi uzależnieniami (np. alkoholizmem, narkomanią) czy zaburzeniami odżywiania takimi jak kompulsywne jedzenie, anoreksja czy bulimia.

SOTer - pomoc w kryzysie

Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer to placówka zajmująca się udzielaniem pomocy w kryzysie. Oferuje ona wsparcie osobom, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych oraz potrzebują profesjonalnej pomocy psychologicznej i terapeutycznej. W ośrodku pracują doświadczeni specjaliści, którzy podejmują się różnorodnych problemów, takich jak depresja, lęki, uzależnienia czy kryzysy rodzinne. Terapia prowadzona jest w oparciu o najnowsze metody i techniki, zapewniające skuteczne i długotrwałe efekty.

Ośrodek oferuje także pomoc telefoniczną oraz dyżury specjalistów, którzy służą radą i wsparciem w każdej sytuacji. Działalność SOTer opiera się na wartościach chrześcijańskich i etyce zawodowej, co wprowadza dodatkowy wymiar duchowy i moralny do procesu terapeutycznego. Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer to miejsce, gdzie każdy może znaleźć pomoc w trudnych chwilach i przezwyciężyć swoje problemy.

Opracowanie:

Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny SOTer

Kraków , św. Jacka 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas