Materiał Partnera Jaki gabinet stomatologiczny wybrać?

Jaki gabinet stomatologiczny wybrać?

Wybór gabinetu stomatologicznego wiąże się ze sporym dylematem. W pierwszym odruchu zwykle zaczynamy szukać opinii o gabinetach znajdujących się w naszym mieście. Tymczasem, zamiast na subiektywnych zdaniach internautów, warto skupić się na zakresie usług stomatologicznych świadczonych przez dany gabinet. Najlepiej kierować się różnorodnością wykonywanych usług – od stomatologii zachowawczej po leczenie endodontyczne.

Wizyta adaptacyjna

Jeżeli chodzi o najmniejszych pacjentów gabinetów stomatologicznych, lepiej nie czekać na moment, w którym dziecko zacznie uskarżać się na ból zęba. Dobry moment na odwiedzenie dentysty z maluchem to okolice trzeciego roku życia. Dzieci w tym wieku mają już wszystkie mleczaki i zaczęły spożywać już większość pokarmów, w tym także słodycze – pożywkę próchnicy.

Gabinety stomatologiczne posiadają w swojej ofercie taką usługę, jak wizyta adaptacyjna – jest to czas, w którym dziecko może zapoznać się ze swoim stomatologiem, a także jego narzędziami pracy. Pozwoli to na zmniejszenie stresu małego pacjenta. Wizyta adaptacyjna przysłuży się także obecnym w czasie jej trwania opiekunom. Dzięki niej rodzic będzie mógł przyjrzeć się bliżej podejściu dentysty oraz uzyskać informacje o stanie jamy ustnej malucha. Często pracownie dentystyczne wyposażone są w gadżety, które pomogą maluchowi przetrwać czas trwania wizyty. Do takich gadżetów można zaliczyć na przykład gaz rozweselający podany przez maseczkę o owocowym zapachu.

Paradontoza u dzieci?

Paradontoza to schorzenie, z którym coraz częściej przychodzi zmagać się dentystom i ich pacjentom. Polega ona na tworzeniu się stanów zapalnych zlokalizowanych na dziąsłach i tkankach okalających zęby. Pojawia się w wyniku niedostatecznego dbania o higienę jamy ustnej i dotyczy aż 70% polskiego społeczeństwa. I choć najczęściej atakuje osoby dorosłe, to narażone są na nią również dzieci. Pocieszające jest jednak to, że w większości przypadków jej stan nie jest zaawansowany. Zazwyczaj wystarczy usunięcie kamienia nazębnego. Jak podkreśla stomatolog pracujący w Multident NZOZ, warto także bliżej przyjrzeć się czynnościom higienicznym, jakie w obrębie jamy ustnej wykonuje nasze dziecko.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W każdej dziedzinie medycyny, również w stomatologii, sprawdza się metoda profilaktyki. Należy pamiętać o tym, że regularne odwiedzanie gabinetów stomatologicznych powinno mieć miejsce w przypadku osób dorosłych, ale i dzieci. Zaprocentuje to w ich dorosłym życiu.

Podziel się