Artykuł sponsorowany Jak przebiega pierwsza wizyta u psycholog Agnieszki Bortkiewicz z Elbląga?

Jak przebiega pierwsza wizyta u psycholog Agnieszki Bortkiewicz z Elbląga?

Wiele osób zmaga się z problemami, z którymi nie mogą sobie samodzielnie poradzić. W trudnym okresie życia warto korzystać z pomocy psychologa, jednak często budzi to pewien opór. Ludzie zazwyczaj boją się, że zostaną pochopnie ocenieni, wyśmiani i doświadczą wstydu lub upokorzenia. Warto jednak pamiętać, że psycholog specjalizuje się w udzielaniu pomocy psychologicznej. Pierwsza wizyta w jego gabinecie przypomina zwykłą konsultację lekarską. Czego spodziewać się u psychologa?

Opis problemu i doświadczanych objawów

Pierwsze spotkanie z psychologiem ma formę konsultacji. To właśnie wtedy specjalista zapyta pacjenta o to, z jakim problemem się zmaga i jakie objawy temu towarzyszą. Warto wspomnieć o poczuciu przygnębienia, wybuchach złości, bezsenności, niskiej samoocenie i tym podobnych dolegliwościach, które przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Psycholog Agnieszka Bortkiewicz zapyta również o wydarzenia, jakie miały miejsce przed wystąpieniem problemu – być może na obecny problem wpłynęła jedna duża zmiana, a być może wywołało go wiele mniejszych stresujących sytuacji.

Na pierwszej wizycie pacjent będzie musiał opowiedzieć terapeucie o wpływie zaburzenia na codzienne życie, na przykład relacje w pracy, koncentrację, a nawet pojawienie się skłonności do używek i samookaleczania. Podczas wywiadu psycholog Agnieszka Bortkiewicz zapyta również o obecną sytuację życiową – pracę, mieszkanie, stan cywilny i relacje z bliskimi. W razie potrzeby dowie się również, jak pacjent radzi sobie z objawami, czy problem występował wcześniej i czego podopieczny oczekuje od specjalisty.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Na wizytę u psychoterapeuty decydują się zazwyczaj osoby, które nie potrafią poradzić sobie z narastającymi problemami. Kiedy pojawia się poczucie, że bieżące sprawy przerastają możliwości psychiczne, jest to sygnał, że warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Do psycholog Agnieszki Bortkiewicz zgłaszają się osoby potrzebujące wsparcia w walce z czynnikami wpływającymi negatywnie na życie jednostki lub rodziny.

Do Gabinetu pomocy psychologicznej i psychoterapii można udać się zawsze wtedy, gdy dzieje się coś złego, co nie jest zgodne z codzienną rutyną i źle wpływa na funkcjonowanie w domu i w pracy.. Terapeuta pomaga swoim pacjentom znaleźć źródło problemu, a potem jego rozwiązanie. Korzystanie z usług psychologa nie jest niczym wstydliwym, a może znacznie poprawić jakość życia i pomóc w wypracowaniu skutecznych metod radzenia sobie w trudnych,  stresujących sytuacjach. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas