Artykuł sponsorowany Badania psychotechniczne dla kierowców, operatorów wózków widłowych i innych maszyn w Gabinecie Badań Psychologicznych Katarzyny Knapczyk

Badania psychotechniczne dla kierowców, operatorów wózków widłowych i innych maszyn w Gabinecie Badań Psychologicznych Katarzyny Knapczyk

Zawód kierowcy, operatora wózków widłowych i innych maszyn, a także prace na wysokości wiążą się z dużą odpowiedzialnością i niemałym ryzykiem. Dlatego przed uzyskaniem uprawnień konieczne jest przeprowadzenie badań psychotechnicznych poświadczających odpowiednie predyspozycje do tych prac. Jeśli szukasz miejsca na ich wykonanie, w Gabinecie Badań Psychologicznych Katarzyny Knapczyk unikniesz odległych terminów, a cała procedura zostanie przeprowadzona sprawnie i w spokojnej atmosferze. 

Jak wyglądają badania psychotechniczne dla kierowców i operatorów wózków widłowych oraz innych maszyn? 

Ze względu na dużą odpowiedzialność związaną z obsługą wózka widłowego, suwnic i  wszelkich maszyn budowlanych, a także przy pracach na wysokości powyżej 3 metrów wymagany jest wysoki stopień sprawności psychoruchowej. Dlatego pracownicy podlegają obowiązkowi wykonania testów psychotechnicznych. W przypadku zawodowych kierowców badania te muszą zostać przeprowadzone przed przystąpieniem do egzaminu i do 60 roku życia są powtarzane co 5 lat. Pozwalają one zweryfikować zdolność do szybkiej oceny sytuacji oraz tempo i czas reakcji w niebezpiecznych i pełnych stresu okolicznościach. 

Badania psychotechniczne składają się z 3 części. W Gabinecie Badań Psychologicznych Katarzyny Knapczyk na początku zostanie przeprowadzony wywiad, podczas którego psycholog wstępnie oceni m.in. Twoją zdolność do pracy w sytuacjach stresowych i poczucie odpowiedzialności. Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie testów i ankiet mających na celu określenie Twojej umiejętności koncentracji, wykonywania zadań pod presją czasu, a także logicznego myślenie. Ostatni etap to testy aparaturowe, które badają dokładność i czas reakcji na bodźce oraz koordynację ruchową. 

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych? 

Jeśli posiadasz skierowanie wystawione przez lekarza bądź pracodawcę pamiętaj, aby wziąć je ze sobą. W przypadku stwierdzonej wady wzroku nie zapomnij o zabraniu soczewek lub okularów. Na badanie psychotechniczne najlepiej jest stawić się w dobrym samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Jeżeli masz możliwość zgłoszenia się do pracowni w dniu wolnym lub przed pracą, na pewno ułatwi Ci to pozytywne wykonanie zadań badających koncentrację i szybkość reakcji na bodźce. 

Gdzie wykonać badania psychotechniczne? 

W Goleniowie, w województwie zachodniopomorskim badania psychotechniczne dla operatorów wózków widłowych wykonasz w Gabinecie Badań Psychologicznych Katarzyny Knapczyk. Został on otworzony w 2018 roku i przez lata zyskał grono usatysfakcjonowanych klientów, którzy chętnie prezentują swoje pozytywne opinie w internecie. Decydując się na przeprowadzenie testów w tym miejscu, możesz oczekiwać profesjonalizmu i spokojnej atmosfery. Dodatkowo unikniesz długich kolejek, a termin wizyty zostanie dopasowany do Twoich preferencji – istnieje możliwość wykonania testów już następnego dnia, a także w weekend. Badania psychotechniczne przeprowadzane są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, co zdecydowanie skraca czas, który musisz spędzić w gabinecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas