Artykuł sponsorowany Psychoterapia indywidualna z zakresu zaburzeń nerwicowych w Prywatnym Gabinecie Psychologicznym Anny Kiedel.

Psychoterapia indywidualna z zakresu zaburzeń nerwicowych w Prywatnym Gabinecie Psychologicznym Anny Kiedel.

Nerwica to choroba, która dotyka wielu ludzi, chociaż osobom na nią cierpiących wydaje się, że nikogo nie dotyka taki problem. Niestety objawia się ona nie tylko na tle psychicznym, ale również somatycznym. Co oznacza, że człowiek odczuwa fizyczne dolegliwości w ciele. Czym tak naprawdę są zaburzenia nerwicowe i jakie są objawy? Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto udać się do Prywatnego Gabinetu Psychologicznego Anny Kiedel.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaburzeniach nerwicowych

Nerwica jest zaburzeniem, którego źródłem są nieuświadomione konflikty, które zakłócają codzienne funkcjonowanie. Jej pierwsze objawy mogą pojawić się już w dzieciństwie, jednak najczęściej zdiagnozowana jest u osób w wieku od 25 do 45 lat. Zaburzenia nerwicowe występują w sytuacji niezagrażającej życiu i uzewnętrzniają się niewyjaśnionym lękiem, wrażeniem umierania lub nagłych objawów choroby, np. zawału serca, nowotworu złośliwego czy udaru mózgu.

Mogą pojawić się też inne objawy somatyczne, takie jak: przewlekły kaszel, biegunka, wymioty, omdlenia, wysokie ciśnienie krwi, podwyższony puls, zaburzenia widzenia i słyszenia, a także drżenia mięśni czy suchość w ustach.

Oczywiście takie symptomy mogą świadczyć o chorobie ciała, jednak pacjenci cierpiący na zaburzenia nerwicowe usilnie starają się znaleźć przyczynę objawów w organizmie. Umawiają się na wiele konsultacji ze specjalistami i wykonują szereg badań, których wyniki nie wykazują żadnych nieprawidłowości.

Do kogo udać się po pomoc?

Jeśli zauważyłeś u siebie podobne objawy, których pochodzenia nie jesteś w stanie wyjaśnić, to warto umówić się na konsultację do psychologa. W Prywatnym Gabinecie Psychologicznym Anny Kiedel otrzymasz odpowiednią pomoc. Możesz skorzystać z indywidualnej psychoterapii z zakresu zaburzeń nerwicowych. Specjalizuje się również w:

  • leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych czy zaburzeń osobowości,

  • pomocy w sytuacjach kryzysowych,

  • terapii rodzinnej,

  • terapii małżeńskiej i par.

Nie walcz z chorobą samodzielnie — skorzystaj z fachowego leczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter