Artykuł sponsorowany Jak przebiega laserowe leczenie prostaty?

Jak przebiega laserowe leczenie prostaty?

Łagodny rozrost stercza, zwany inaczej gruczolakiem gruczołu krokowego, to bardzo częste schorzenie diagnozowane u mężczyzn, którzy ukończyli 45. rok życia. Stwierdza się go aż u około 80% mężczyzn w wieku 75 lat. Jedną z metod jego leczenia jest laserowa operacja prostaty. Na czym ona polega i jak się ją przeprowadza? Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Czy przerost stercza jest groźny?

Łagodny przerost gruczołu krokowego powoduje ucisk na cewkę moczową, czego skutkiem jest zaleganie moczu w pęcherzu i problemy z jego oddawaniem. To z kolei może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych pęcherza moczowego. Z tego względu, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, jak : częstsze oddawanie moczu, wielokrotne oddawanie moczu w nocy czy też niepełne opróżnianie pęcherza, należy zasięgnąć opinii specjalisty, który oceni, na jakim etapie zaawansowania jest dane zaburzenie. Mieszkańcy Śląska mogą w takim wypadku zgłosić się do urologa w Tychach, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i zaproponuje odpowiednie metody terapeutyczne, włącznie z terapią laserową.

Zalety i charakterystyka leczenia laserem

Terapia laserem to nowoczesna i bezpieczna metoda leczenia łagodnego przerostu stercza, która stanowi doskonałą alternatywę dla operacji chirurgicznych. Jak zatem przebiega taki zabieg? Laserowe leczenie prostaty polega na wprowadzeniu do cewki moczowej endoskopu wyposażonego w laser, dzięki któremu nacina się i wyłuszcza gruczolaka od zewnętrznej części torebki gruczołu krokowego. Co ważne, laser taki wyposażony jest w czerwoną diodę, dzięki której podczas zabiegu nie występuje prawie żaden ubytek krwi. Ta technika, zwana enukleacją gruczolaka stercza, zapewnia wysoką skuteczność, jak również krótszy czas hospitalizacji oraz mniejszą inwazyjność od tradycyjnej operacji chirurgicznej. Dzięki temu po zabiegu pacjent nie odczuwa praktycznie żadnych dolegliwości bólowych ani też podrażnienia dróg moczowych.

Zabieg ten doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku aktywnych mężczyzn, którzy już po kilku dniach mogą powrócić do pełnej sprawności. Można go także wykonać u osób, które ze względu na stan ogólny czy choroby współistniejące nie zostały zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego, jak również u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas