Materiał Partnera Jak często należy badać wzrok?

Jak często należy badać wzrok?

Któż z nas nie chce cieszyć się doskonałym wzrokiem do później starości? Niestety, godziny spędzone przed monitorem komputera z pewnością nie służą naszym oczom. Często pojawia się dyskomfort, łzawienie, uczucie suchości, zmęczenie oczu lub zaburzenia widzenia. Dbajmy o nasze oczy, regularnie odwiedzając sprawdzony gabinet okulistyczny. Jak często powinniśmy wykonywać badania wzroku?

Zwykle do specjalisty udajemy się dopiero wtedy, gdy dostrzeżemy jakieś niepokojące nas sygnały. To duży błąd, gdyż wielu schorzeniom można zapobiegać. Jak często należy badać wzrok?

Dzieci i młodzież szkolna

Jeśli dziecko nie odczuwa żadnych dolegliwości związanych ze wzrokiem, wizyty u okulisty mogą odbywać się np. raz na trzy lata. Jeśli natomiast nasza latorośl ma pewne problemy, gabinet okulisty powinniśmy odwiedzać znacznie częściej. Młodzież szkolna jest zwykle poddawana badaniom wzroku w szkole, jednak po 20 roku życia młodzi ludzie muszą samodzielnie zadbać o wzrok, co niestety często bagatelizują. Pamiętajmy, że wzrok należy badać regularnie co kilka lat, nawet jeśli uważamy, że nic nam nie dolega. Warto wybrać renomowany Gabinet Okulistyczny Elżbieta Witczak-Kaszuba w Zielonej Górze. Specjalista może wykonać między innymi komputerowe badanie wzroku, badanie dna oka, badanie przedniego odcina okna oraz badanie ciśnienia śródgałkowego. Zadba również o dobór odpowiednich okularów.

Po 40 urodzinach

Z pewnością im jesteśmy starsi, tym mamy większe ryzyko, że nasz wzrok ulegnie osłabieniu i dotkną nas groźne choroby takie jak np. jaskra. Dlatego, koniecznie po 40 urodzinach odwiedzajmy gabinet okulistyczny częściej – np. raz w roku. Pamiętajmy, żeby do okulisty wybrać się z osobą towarzyszącą, która odwiezie nas po wizycie bezpiecznie do domu, gdyż podczas badania podawane są krople, które mogą wpływać na nasze widzenie do dwóch godzin.

Zmysł wzroku jest niezwykle ważny w codziennym życiu, dlatego dbajmy o nasze oczy odpowiednio. Pamiętajmy, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wybierzmy renomowany gabinet okulistyczny, w którym specjalista wykona wszystkie niezbędne badania i oceni stan naszego wzroku. Jeśli zajdzie taka potrzeba dobierze odpowiednie okulary korekcyjne lub zleci leczenie.  Na co dzień pomocne mogą okazać się także ćwiczenia, które możemy wykonywać zarówno w domu, jak i biurze. Gdy poczujemy zmęczenie, skierujmy wzrok na jakiś oddalony punkt, a następnie na przedmiot, znajdujący się tuż obok nas. Czynność powtórzmy kilka razy. 

Opracowanie:

Podziel się