Artykuł sponsorowany Halina Kruk-Koźmińska Gabinet Stomatologiczny – leczenie kanałowe

Halina Kruk-Koźmińska Gabinet Stomatologiczny – leczenie kanałowe

Od kilku dni towarzyszy Ci uciążliwy, nieustający ból zęba? W takim razie nie czekaj i jak najszybciej udaj się do gabinetu stomatologicznego, w którym lekarz stomatolog dokładnie obejrzy chory ząb, sprawdzi, czy nie doszło do uszkodzenia miazgi zębowej oraz zaproponuje najlepszą metodę leczenia. W sytuacji, gdy miazga zębowa została uszkodzona – nieuniknione jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Na czym ono polega?

Leczenie kanałowe – wskazania

Leczenie endodontyczne wskazane jest u pacjentów, u których nieleczona i zaawansowana próchnica spowodowała uszkodzenie miazgi zębowej. Ponadto do tego stanu rzeczy mogą przyczynić się:

  • nieprawidłowo przeprowadzone leczenie próchnicy;

  • uraz zęba;

  • bruksizm;

  • ukruszenie lub złamanie zęba.

Zapalenie miazgi zębowej zawsze daje o sobie znać – zwykle w postaci uciążliwych dolegliwości bólowych. Cechą charakterystyczną jest rwący, jednostronny ból – nasilający się podczas spożywania posiłków lub lekkiego dotknięcia miejsc objętych stanem zapalnym. W niektórych przypadkach pojawia się również podwyższona temperatura i pogorszone samopoczucie.

Etapy leczenia kanałowego

Aby leczenie kanałowe powiodło się i nie wymagało powtórzenia – należy je przeprowadzić według ściśle ustalonej kolejności. Udając się do Gabinetu Stomatologicznego Haliny Kruk-Koźmińskiej, możesz skorzystać z leczenia zębów z uszkodzoną miazgą – poprzedzonego szczegółową diagnostyką i wykonaniem niezbędnych badań.

Jednym z pierwszych etapów leczenia endodontycznego jest wykonanie zdjęcia RTG – które dostarcza istotnych informacji o rozległości stanu zapalnego i anatomii kanałów korzeniowych. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe, a miejsce poddawane leczeniu zabezpieczane poprzez założenie koferdamu. Po znieczuleniu stomatolog zajmuje się oczyszczeniem kanałów – poprzez usunięcie zainfekowanej miazgi i wypełnienie udrożnionych kanałów gutaperką.

Większość stomatologów decyduje się również wykonać powtórne badanie RTG – w celu sprawdzenia, czy wszystkie kanały zostały szczelnie wypełnione.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas