Artykuł sponsorowany Gabinet stomatologiczny Martdent – o strachu przed wizytą i bólu przy leczeniu zębów

Gabinet stomatologiczny Martdent – o strachu przed wizytą i bólu przy leczeniu zębów

Strach przed wizytą u dentysty skutecznie opóźnia moment, w którym pacjenci pojawiają się na fotelu dentystycznym. Przyczynia się to do nieregularnych przeglądów, a ten fakt z kolei prowadzi do rozwoju próchnicy. W ten sposób można popaść w błędne koło, wszak warto wiedzieć, że często wielu ubytków uda się uniknąć. Jak radzić sobie ze stresem? Leczenie zębów nie musi boleć. Gabinet stomatologiczny Martdent oferuje różne metody znieczulenia.

Jak radzić sobie ze strachem przed wizytą u dentysty?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że strach pojawia się przed tym, co nieznane. Dobrze jest więc udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym pracuje znany nam specjalista. Przed podjęciem leczenia warto wspomnieć lekarzowi o swoich obawach – dzięki rozmowie i zapoznaniu się z przebiegiem wizyty stres da się nieco zniwelować. Warto pamiętać, że lęk przed wizytą u dentysty nie jest niczym wstydliwym i doświadczają go nie tylko dzieci, ale również dorośli. Należy sobie także uświadomić, że leczenie zębów wcale nie musi wiązać się z bólem. Po pierwsze nie każdej wizycie przeprowadza się taki zabieg, a po drugie istnieją przecież znieczulenia.

Czy leczenie zębów musi boleć?

Wiele osób zwleka z wizytą w gabinecie stomatologicznym z obawy przed bólem. Tymczasem warto wiedzieć, że postęp medycyny umożliwia całkowicie bezbolesne leczenie zębów. W związku z tym czas spędzony na fotelu dentystycznym wcale nie musi być niekomfortowy. Lekarze stosują obecnie różnorodne znieczulenia, z których mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, a także kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Należy pamiętać o poinformowaniu dentysty o ewentualnych schorzeniach i przyjmowanych lekach – dzięki temu możliwe jest dobranie środka znieczulającego, którego podanie nie będzie kolidowało z chorobą czy też zaburzało działania innych farmaceutyków.

Dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszy się także znieczulenie laserowe, zwane również komputerowym. Takie rozwiązanie niweluje wystąpienie opuchlizny oraz uczucia zdrętwienia wokół zęba, a także języka czy nawet ust. Z takim znieczuleniem można spotkać się w gabinecie stomatologicznym Martdent w Gliwicach, które wykorzystuje się je między innymi podczas leczenia zwykłego oraz kanałowego. W zakresie usług znajduje się również usuwanie zębów mlecznych i stałych, lakowanie, fluoryzacja, wybielanie, a także zabiegi protetyczne, takie jak przygotowanie koron porcelanowych, akrylowych lub pełnoceramicznych czy też wykonanie protez, mostów adhezyjnych oraz szyn relaksacyjnych.

Opracowanie:

Martdent. Marta Krzemień. Stomatologia

Gliwice , Kozielska 70e lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas