Artykuł sponsorowany Fizykoterapia - definicja, rodzaje, zabiegi i efekty

Fizykoterapia - definicja, rodzaje, zabiegi i efekty

Fizykoterapia jest dziedziną fizjoterapii, która wykorzystuje różne czynniki fizyczne, takie jak promieniowanie świetlne, temperatury i elektryczność, do leczenia chorób i łagodzenia bólu. Stosują ją osoby z różnorodnymi chorobami i urazami, a można zapisać się na nie na przykład w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Wielospecjalistyczna Przychodnia Lekarska "Toszecka" sp. z o.o. w Gliwicach. Jakie to zabiegi i jakich efektów mogą spodziewać się pacjenci po ich zakończeniu?

Czym jest fizykoterapia?

Fizykoterapia jest metodą leczenia opartą na czynnikach fizycznych: promieniowaniu słonecznym, świetlnym, ultrafioletowym, podczerwonym oraz cieplnym i zimnym, prądach o różnych częstotliwościach i ultradźwiękach. Fizykoterapia odgrywa ważną rolę w leczeniu i rehabilitacji różnych schorzeń. Może być stosowana jako metoda wspomagająca lub podstawowa terapia lecznicza. Urządzenia wykorzystywane do zabiegów fizykoterapeutycznych pozwalają na precyzyjny dobór dawki i osiągnięcie bardzo dobrych efektów zdrowotnych. Zabiegi fizykoterapeutyczne mają wiele zastosowań w wielu chorobach. Stosowane są w patologiach reumatycznych, ortopedycznych, neurologicznych, ginekologicznych i chirurgicznych. Jest także zalecana w przypadku złamań, stłuczeń, urazów, zmian zwyrodnieniowych, bólach różnego pochodzenia, przeciążeniach, nerwobólach, bliznach, chorobach reumatycznych, stanach zapalnych różnego pochodzenia, uszkodzonych mięśni i nerwów, obrzękach.

Jakie korzyści daje fizykoterapia?

Fizykoterapia stosowana między innymi w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Wielospecjalistyczna Przychodnia Lekarska "Toszecka" sp. z o.o. w Gliwicach ma wiele korzyści. Działa bardzo dobrze z innymi formami fizjoterapii, masażu lub terapii manualnej, ale może być również stosowana jako jedyna forma terapii. Głównymi korzyściami fizykoterapii to:

  • wsparcie układu odpornościowy,

  • zmniejszenie obrzęku,

  • szybsza regeneracja,

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego,

  • poprawa krążenia,

  • likwidacja lub zmniejszenie zrostów i narośli różnego pochodzenia.

Każdy z zabiegów fizykoterapeutycznych ma ścisłe zastosowanie. Dlatego najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednie zabiegi dla konkretnego schorzenia.

Jakie są zabiegi fizykoterapeutyczne?

Zabiegi fizykoterapeutyczne pomagają wielu pacjentom w leczeniu chorób lub łagodzeniu urazów. W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Wielospecjalistyczna Przychodnia Lekarska "Toszecka" sp. z o.o. w Gliwicach przeprowadzane są od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.00 i są odpłatne. Należą do nich: Elektroterapia (Diadynamik, Jonoforeza, Galwanizacja, Interdyn, Elektrostymulacja, Tens, Ultradźwięki, Kotz) i Sollux, Bioptron oraz laser. Elektroterapia leczy schorzenia między neurologiczne i układu ruchu dzięki prądom terapeutycznym, w których do leczenia stosuje się prąd stały, prądy modulowane o średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe o niskiej i średniej częstotliwości. Sollux emituje promieniowanie podczerwone, które jest wykorzystywane do wykonywania zabiegów terapii światłem i ciepłem. Promieniowanie to wnika w głąb tkanek, poprawia krążenie krwi i zmniejsza napięcie mięśniowe. Laseroterapia natomiast jest stosowana w leczeniu bólu w ostrych i przewlekłych stanach. Mimo faktu, że jest to metoda stosunkowo nowa, cieszy się sporym uznaniem z powodu skuteczności, bezbolesności, braku skutków ubocznych i szybkości oraz są przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek.

Opracowanie:

Przychodnia Toszecka Sp. z o.o.

Gliwice , Toszecka 18

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas