Materiał Partnera Dlaczego warto wybierać Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej?

Dlaczego warto wybierać Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej?

Polska podstawowa opieka zdrowotna opiera się dzisiaj o działanie publicznych oraz niepublicznych przychodni. Tych drugich w roku na rok przybywa, a to dzięki nim można mówić o skróceniu kolejek do specjalistów, czy o ogólnej poprawie kondycji polskiej służby zdrowia. Wiele z ośrodków NZOZ zakontraktowanych jest przy tym umowami z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich usługi są zatem dla osób ubezpieczonych całkowicie bezpłatne! Dowiedz się, dlaczego warto zapisywać się do prywatnych przychodni. 

Krótsze kolejki do lekarzy

Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej wielokrotnie działające w miejscowościach, gdzie funkcjonują już publiczne przychodnie, pozwalają na znaczne skrócenie kolejek do lekarzy pierwszego kontaktu. Dzięki temu szybciej uzyskiwane są przekazy do poradni specjalistycznych – również często niepublicznych – a czas oczekiwania na badania laboratoryjne, obrazowe lub na diagnostykę nieobrazową jest bardzo krótki.

Zauważyć można również poprawione świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej związanej z pomocą w dni świąteczne, święta czy w ramach wizyt domowych.

Nowoczesna infrastruktura

Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, które są finansowe ze środków własnych ich właścicieli oraz z dofinansowań Unii Europejskiej, wyróżniają się wielokrotnie nowoczesną infrastrukturą. Budynki oraz ich wyposażenie są często wyremontowane według najwyższych standardów estetycznych. Gabinety lekarskie oraz zabiegowe posiadają zaś najlepsze medyczne sprzęty oraz narzędzia, które często są również wymieniane.

Oczywiście NZOZ-y muszą dostosować się swoimi standardami do ogólnokrajowych przepisów. Wielokrotnie jednak przychodnie niepubliczne są lepiej zorganizowane oraz wyposażone od ośrodków publicznych.

Doświadczeni specjaliści

Spółki zarządzające Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej, a także ich indywidualni zarządcy dbają o to, aby podpisywać kontrakty z najlepszymi lekarzami o długim stażu, bogatym doświadczeniu zawodowym, a także o wielu sukcesach w ramach własnych specjalizacji. Warto podkreślić zatem to, że w prywatnych przychodniach przyjmują lekarze POZ, którzy uznani są zarówno we własnym środowisku, jak i wśród pacjentów. Takich pediatrów, internistów czy lekarzy rodzinnych znaleźć można w Przychodni Rodzinnej „Zdrowie”. Działa ona w Hrubieszowie.

Dodatkowe poradnie i rozszerzony zakres pomocy medycznej

Niepubliczne przychodnie ogólne wielokrotnie oprócz podstawowej opieki zdrowotnej prowadzą również dodatkowe usługi medyczne nieodpłatne lub odpłatne. Przykładem mogą być punkty konsultacyjne Hospicjum Domowego i Opieki Długoterminowej, czy też rehabilitacje dla dzieci.

W ramach POZ i podpisanego kontraktu z NFZ prywatne ośrodki muszą zaś gwarantować dostęp do kilkudziesięciu badań. Wśród nich wymienia się m.in. morfologię krwi obwodowej z płytkami krwi, spirometrię, badanie krwi utajonej w kale, USG, EKG oraz zdjęcia radiologiczne. 

Opracowanie:

Zdrowie Przychodnia Rodzinna sp. z o.o. NZOZ

Hrubieszów , Leśmiana 28a

Podziel się