Materiał Partnera Dlaczego warto włączyć produkty konopne do diety?

Dlaczego warto włączyć produkty konopne do diety?

Warto wiedzieć, że produkty konopne są idealnym źródłem białka, wielu ważnych witamin i składników mineralnych. Nasiona konopi zawierają w sobie niemal idealną proporcję kwasów omega-6, omega-3 oraz 10 aminokwasów, co już samo w sobie powinno być wystarczającym argumentem do wprowadzenia ich do naszej codziennej diety. Bogactwo dostępnych produktów sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

W dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej dbamy o jakość przyjmowanego pożywienia i kupowanych produktów, coraz częściej doceniamy tzw. super żywność. To produkty, które zawierają dużą ilość substancji odżywczych lub w szczególny sposób wpływają na nasz organizm. Nasiona konopi, które dziś już można spotkać w wielu sklepach z bio produktami, zdecydowanie zaliczają się do tego rodzaju żywności. W Konopna Farmacja Sopot znajdziecie Państwo liczne produkty spożywcze, które w wygodny i szybki sposób pozwolą zadbać o stan zdrowia oraz samopoczucie!

Konopne produkty spożywcze i ich wpływ na nasz organizm

Nasiona konopi siewnych z idealnym stosunkiem kwasów tłuszczowych pozwalają zwalczać stany zapalne w organizmie. Dlatego też, sprawdzą się w walce z zapaleniem stawów, cukrzycą, obniżą poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i zmniejszą ryzyko zawału serca lub udaru, ograniczą powstawanie zakrzepów i uregulują pracę serca. Co więcej, produkty konopne poprawią wygląd skóry i zwiększą jej elastyczność, co może okazać się pomocne przy schorzeniach jak egzema czy łuszczyca. Pomagają również przy stanach zapalnych układu pokarmowego.

Sposób przyjmowania produktów konopnych

Nasiona konopne dostępne są w formie łuskanej, która zawiera o wiele większą zawartość białka oraz tłuszczów w porównaniu do niełuskanej. Nasiona łuskane mogą zawierać aż 37g białka w 100g produktu! Stanowią one cenny dodatek do potraw. Można wykorzystać je do domowego wypieku pieczywa, jako składnik koktajli owocowych, musli czy samodzielną przekąskę np. z jogurtem. Wielbicielom sałatek serdecznie polecamy konopny olej z nasion, który bogaty jest w witaminę K, niezbędną do syntezy białek i enzymów. To poważna konkurencja oleju rzepakowego! Zwłaszcza, że zapach nasion konopi odstrasza szkodniki, więc do ich uprawy nie wykorzystuje się szkodliwych substancji chemicznych! Dla osób, które chcą regularnie dostarczać organizmowi kwasów tłuszczowych, węglowodanów, błonnika i białka, które sprawdzą się również w diecie dziecka polecamy Konopny Bio syrop. W szybki i smaczny sposób zadbacie o zdrowie całej rodziny! Wszystkie produkty przygotowane są z bio składników nietestowanych na zwierzętach! Nadają się dla wegan i wegetarian!

Opracowanie:

Konopna Farmacja Sopot

Sopot , Bohaterów Monte Cassino 25 lok. BOX3

Podziel się