Materiał Partnera
Suplementy diety - na co zwrócić uwagę, kupując suplementy diety?

Suplementy diety - na co zwrócić uwagę, kupując suplementy diety?

W Polsce cały czas rośnie rynek suplementów diety. Co cieszy, ponieważ to oznacza, że Polacy przywiązują coraz większą wagę do dbałości o urodę, czy samopoczucie, ale przede wszystkim o zdrowie. Jest wiele dostępnym pastylek, które gwarantują wymarzone włosy, czy skórę… Tak naprawdę, na rynku możemy znaleźć pastylki na wszystko, co możliwe. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, kupując suplementy diety? Sprawdziliśmy.

Czym są suplementy diety?

Suplement diety to preparat, który jest sprzedawany bez recepty. Zawierają w sobie wysokie dawki składników spożywczych, które są potrzebne organizmowi. Wiele osób po nie sięga w celu poprawienia wyglądu, przyspieszenia leczenia, czy po prostu usprawnienia organizmu. Rynek oferuje różnego rodzaju suplementy, które zapewniają między innymi piękne włosy, zdrową i młodą skórę, czy sprawne stawy. Jak twierdzi Marek Wiśniewski, który prowadzi własną aptekę od 1992 roku, preparaty te powinny być stosowane jako uzupełnienie diety np. w okresie osłabienia, gdy organizm potrzebuje dodatkowego wzmocnienia. Absolutnie nie powinny być stosowane jako zamiennik posiłków, powinny być jedynie dodatkiem do diety.

Konsultacja z lekarzem

Bardzo ważne jest, aby się dowiedzieć wszystkiego o składzie danego suplementu. W tym celu powinniśmy się udać do specjalisty na konsultację. Każdy człowiek jest inny i może być narażony na różne niedobory witamin czy minerałów. Przed rozpoczęciem kuracji dobrze jest wykonać odpowiednie badania, które wykażą kondycję naszego organizmu.

Warto dodać, że niektóre suplementy diety mogą wchodzić w reakcje z lekami, co może skutkować zmniejszeniem lub wzmocnieniem ich działania. Dlatego tak ważna jest współpraca z lekarzem czy dietetyk, by ustalić, czy suplementy diety nie będą mieć negatywnego wpływu na nasz organizm. Jeżeli nie cierpimy na choroby przewlekłe, a jedynie chcemy się posiłkować suplementami, powinniśmy dokładnie zapoznać się z etykietą i składnikami wybranego suplementu oraz dowiedzieć się, jaką dawkę powinniśmy przyjmować.

Bezpieczne źródło

Rynek oferuje bardzo wiele rodzajów suplementów diety, których skład i jakość często budzą wątpliwości.  Aby mieć pewność, że wybrany preparat spełnia wymagane normy oraz jest bezpieczny, warto kupować w zaufanych aptekach i od sprawdzonych producentów. Apteka Marka Wiśniewskiego to miejsce, które oferuje różnego rodzaju leki, w tym suplementy diety oraz witaminy. Stawiamy na najwyższą jakość, dzięki czemu wszystkie produkty sprzedawane w naszej aptece są w pełni bezpieczne. - mówi właściciel apteki.

Jak widzimy, istnieje kilka czynników, na które warto rzucić okiem przed podjęciem kuracji. Bardzo ważne jest, aby nie podejmować nagłych i nieprzemyślanych decyzji, ponieważ mogą one nieść za sobą negatywne skutki.

Opracowanie:

Wiśniewski Marek, mgr farm. Apteka

Pawłów 57

  • tel. 41 272 16 78

Podziel się