Artykuł sponsorowany Dlaczego warto poddać się nowoczesnej terapii TECAR w gabinecie Fizjo-Estetyka?

Dlaczego warto poddać się nowoczesnej terapii TECAR w gabinecie Fizjo-Estetyka?

Terapia TECAR to prawdziwa innowacja w zakresie leczenia problemów układu ruchu. Coraz częściej stosuje się ją u pacjentów po kontuzjach czy skarżących się na popularne dolegliwości bólowe. Terapia TECAR dostępna jest w gabinecie Fizjo-Estetyka. W czym tkwi jej fenomen? Na jakie efekty leczenia mogą liczyć pacjenci?

Na czym polega terapia TECAR?

Terapia TECAR to zabieg fizykoterapeutyczny, który polega na nowatorskim zastosowaniu diatermii krótkofalowej, czyli prądu naprzemiennego charakteryzującego się zakresem fal o częstotliwości fali radiowej. Mówimy tu o wartościach od 300 kHz do 1MHz. Do terapii TECAR wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane urządzenie generujące energię, która w trakcie zabiegu przekazywana jest do ciała pacjenta. Powoduje to natychmiastowe pobudzenie komórek do intensywnej regeneracji, co ma na celu szybszą rekonstrukcję tkanek objętych patologią. Terapia TECAR działa wielowymiarowo, a zastosowanie impulsów energetycznych jest całkowicie bezpieczne dla osoby poddającej się zabiegowi.

Jakie są efekty działania terapii TECAR?

Omawiany zabieg fizykoterapeutyczny niesie za sobą ogrom korzyści. Pierwszą zaletą, o której trzeba wspomnieć, jest biostymulacja tkanek. Terapia TECAR znacząco nasila pracę metabolizmu, co zwiększa zarazem intensywność procesów ukierunkowanych na odbudowę komórek oraz poprawę ich funkcjonalności. Kolejnym efektem zabiegu jest lepsze ukrwienie tkanek, a co za tym idzie – ich efektywniejsze odżywienie i dotlenienie. Powoduje to stopniowe zanikanie stanu zapalnego i redukcję obrzęków, które pojawiły się na skutek urazu.

Terapia TECAR działa też przeciwbólowo. Jak to możliwe? Impuls energetyczny generowany przez urządzenie ogranicza przekazywanie informacji o bólu do układu nerwowego. Jak informuje specjalista z gabinetu Fizjo-Estetyka:

„Pacjent odczuwa wyraźną ulgę w bólu już po jednym zabiegu. Po kilku sesjach udaje się zredukować dolegliwości bólowe niemalże całkowicie. Oczywiście wiele zależy od rodzaju problemu zdrowotnego, z którym zgłosi się do nas pacjent. Niemniej jednak efekty terapii często określane są jako spektakularne.”

Jakie są wskazania do terapii TECAR?

W gabinecie Fizjo-Estetyka terapia TECAR wykorzystywana jest na szeroką skalę. Stosuje się ją u pacjentów po kontuzjach sportowych oraz u osób, którym zależy na przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu. Terapia TECAR znakomicie sprawdza się w leczeniu:

  • zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych,
  • bólów kręgosłupa,
  • zespołu łokcia tenisisty, golfisty
  • skręconego stawu skokowego,
  • uszkodzonego stożka rotatorów,
  • zapalenia rozcięgna podeszwowego.

Istnieje stosunkowo niewiele przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii TECAR. Na pewno nie można zaproponować takiego leczenia pacjentom, którzy posiadają rozrusznik serca, pacjentom onkologicznym oraz kobietom w ciąży.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas