Artykuł sponsorowany Dlaczego rehabilitacja wad postawy dzieci jest tak ważna? Gimnastyka korekcyjna z Tonus Usługi Rehabilitacyjne

Dlaczego rehabilitacja wad postawy dzieci jest tak ważna? Gimnastyka korekcyjna z Tonus Usługi Rehabilitacyjne

Ciężkie plecaki, spędzanie długich godzin przez ekranami komputerów, a także brak dostatecznej ilości sportu w życiu, mogą przyczyniać się do wad postawy u dzieci oraz młodzieży. Często zdarzają się także wady wrodzone. Te powinny być zaś eliminowane poprzez specjalne ćwiczenia korekcyjne oraz zabiegi rehabilitacyjne. Jest to ważne dla prawidłowego rozwoju ciała. Bagatelizowanie problemów może spowodować problemy emocjonalne na tle wyglądu w życiu dorosłym, czy też może być bezpośrednią przyczyną występujących bólów i innych chorób ortopedycznych. Gabinet rehabilitacyjny Tonus specjalizuje się w pomocy rehabilitacyjnej przy wadach wrodzonych dzieci i niemowląt, a także prowadzi zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

Rodzaje wad postawy

Wady postawy to schorzenia, które nie wymagają długiego procesu diagnostycznego. Wystarczy jedna wizyta u specjalisty lekarza lub fizjoterapeuty, aby określić rodzaj wady, oraz stopień jej zaawansowania. Dzisiaj najczęściej mamy do czynienia ze skoliozą, płaskostopiem, koślawymi kolanami, asymetrią tułowia i łopatek, z łopatkami odstającymi, z asymetrią miednicy, czy też z wadami klatki piersiowej: klatka lejkowata, szewska oraz asymetryczna. Część z tych schorzeń ma podłoże w nieodpowiednich nawykach w obrębie motoryki ciała. Inne zaś są związane z wadami genetycznymi, które jednak mogą być poprzez rehabilitację dziecięcą wyeliminowane nawet w kilkanaście miesięcy!

Leczenie wad postawy

Leczenie wad postawy wymaga od dzieci skupienia oraz wytrwałości. Przynosi ona jednak pozytywne rezultaty – niemalże każda wada jest do wyprowadzenia, znacznie poprawiając sylwetkę, a także zdrowie pacjenta. Mięśnie stają się silniejsze, tak samo jak kości oraz więzadła i ścięgna. Eliminowanie skoliozy czy asymetrii tułowia jest zaś możliwe dzięki odpowiednim ćwiczeniom z zakresu gimnastyki korekcyjnej, a często też specjalistycznym zabiegom. Rehabilitacja powinna być zawsze jednak dokładnie dostosowana do możliwości danego dziecka – do jego gibkości ciała, progu bólu, koordynacji ruchowej, zaawansowania wady, czy też do samozaparcia.

Gimnastyka korekcyjna przy rehabilitacji wad postawy

Przy eliminowaniu wad postawy bardzo ważna może okazać się gimnastyka korekcyjna. To ona pozwoli na rozgrzanie ciała, rozluźnienie mięśni, a także na wyeliminowanie bólów. Gimnastyka korekcyjna ma także znacznie dla wyciszenia umysłu, w celu zwiększenia koncentracji przy późniejszym wykonywaniu ćwiczeń w warunkach domowych. Krótkie – np. dwutygodniowe – rehabilitacje w ośrodkach zdrowia w ramach refundacji NFZ, czy też ćwiczenia w ramach zajęć szkolnych, nie są w stanie zwalczyć problemu. O pomoc warto zatem zwrócić się do specjalistycznego gabinetu rehabilitacyjnego Tonus Usługi Rehabilitacyjne, który prowadzi Violetta Sznajder. Firma świadczy usługi rehabilitacyjne w obrębie narządu ruchu, przeznaczone dla dzieci i niemowląt z wadami wrodzonymi oraz nabytymi.

Specjalistyczna pomoc rehabilitacyjna dla dzieci z wadami wrodzonymi

Gabinet rehabilitacyjny Tonus poza prowadzeniem zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjnej specjalizuje się przede wszystkim w świadczeniu kompleksowych usług rehabilitacyjnych dla dzieci z wadami wrodzonymi, do których należą wady genetyczne oraz wady układu nerwowego, a także zaburzenia napięcia mięśniowego i integracji sensorycznej. Gabinet stosuje nowoczesne metody neurofizjologiczne. Tonus Usługi Rehabilitacyjne Violetta Sznajder prowadzi także rehabilitację dla dzieci z zaburzeniami ortopedycznymi, a wykwalifikowani specjaliści udzielają porad i instruktażu w obrębie podstawowych ćwiczeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas