Artykuł sponsorowany Czy akupunktura boli?

Czy akupunktura boli?

Myśląc o akupunkturze, widzimy półnagie ciało ponabijane drobniutkimi igłami. Jest to obrazek jak z horroru, za którym w rzeczywistości kryje się ciekawa filozofia z wielowiekową tradycją Dalekiego Wschodu. Czy akupunktura boli? Jak wygląda taki zabieg i gdzie można się mu poddać? Na co to właściwie pomaga?

Czym jest akupunktura?

Tradycyjna medycyna chińska zakłada, że w ciele człowieka specjalnymi kanałami energetycznymi (meridianami) krąży energia witalna (qi). Kanały te łączą ze sobą różne miejsca w organizmie i wpływając na jeden możemy uzdrowić drugi. Medycy z Dalekiego Wschodu wyznaczyli akupunkty, czyli miejsca na skórze, których stymulacja udrażnia kanały energetyczne i pobudza do krążenia energię witalną.

Skutkiem tego ma być wzmacnianie układu odpornościowego, pobudzenie układu krwionośnego, łagodzenie bólu i przywrócenie równowagi fizjologicznej organizmu. Ma pomagać w przypadku np. reumatoidalnego zapalenia stawów, migrenach, astmie, leczeniu niepłodności, a nawet depresji. Co ciekawe tradycja ta sięga aż epoki kamienia, a jednym z jej skutków jest powstanie... tatuaży. Akupunktura nadal praktykowana jest nie tylko w Azji, ale na całym świecie.

Jak wygląda zabieg?

Gdy umówimy się z akupunkturzystą, powinien najpierw wypytać nas o historię zdrowia. Tradycyjna medycyna chińska podchodzi do organizmu w sposób holistyczny, więc może nam się wydawać, że niektóre rzeczy nie są ze sobą powiązane, chociaż dla niego będą stanowić cenną informację. Diagnozowanie pacjenta akupunkturzysta zaczyna od oceny stanu qi - czy ma do czynienia z jego niedoborem, nadmiarem czy zastojem w poszczególnych narządach.

Pacjent kładzie się na kozetkę - stół przeznaczony również do masażu. Akupunkturzysta przygotowuje zestaw igieł ze stali nierdzewnej, miedzi lub złota - są one przeznaczone tylko dla tej konkretnej osoby, są one sterylne. Są one cieńsze, niż igły stosowane w tradycyjnej medycynie np. do szczepień. Nie musi ich być wiele - zdarza się, że wystarczy zaledwie 10 igieł, ale wycelowanych w dobre miejsce. Głębokość nakłucia jest różna, w zależności od potrzeb zabiegu. Pozostawia się je w ciele od 15  minut do nawet godziny, a następnie się je usuwa.

Czy akupunktura boli?

Pożądanymi efektami przy nakłuwaniu są mrowienie i uczucie rozpierania. W miejscu nakłucia może pojawić się mały ból, a po zabiegu lekkie krwawienie lub ewentualnie zasinienie. Niezwykle rzadko zdarza się, że niedoświadczony akupunkturzysta popełni błąd poważnie zagrażający zdrowiu pacjenta - zdarza się to raz na dziesiątki tysięcy pacjentów. Warto więc wybrać sprawdzony salon.

Gdzie poddać się akupunkturze?

Poszukajmy salonu, który będzie oferował także inne zabiegi związane z tradycyjną medycyną chińską, takiego jak Lan Long w Rzeszowie. Mamy pewność, że pracują w nim osoby wyspecjalizowane w tym konkretny podejściu do leczenia organizmu. Poczytajmy opinie na jego temat. Podczas zabiegu zwróćmy uwagę, czy akupunkturzysta otwiera nowy zestaw igieł. Spróbujmy się zrelaksować, aby na własnej skórze sprawdzić tą 2,5 tysiącletnią tradycję!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas