Materiał Partnera Chirurgia ręki - diagnozowanie i leczenie schorzeń ręki

Chirurgia ręki - diagnozowanie i leczenie schorzeń ręki

Istnieje powiedzenie, że dłonie to druga twarz człowieka. Wynika z niego nic innego, jak to, że jest to równie ważna w relacjach z drugim człowiekiem część ciała co twarz. Nie bez powodu dokładamy starań, aby wyglądały pięknie i atrakcyjnie. Z punktu widzenia medycyny to jeden z najbardziej skomplikowanych narządów ludzkiego ciała. Złożoność ręki jest na tyle duża, że powstała odrębna w chirurgii narządów ruchu specjalizacja, jaką jest chirurgia ręki.

Czym jest chirurgia ręki?

Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny Dr Pawła Zejlera – eksperta w dziedzinie chirurgii ręki, to miejsce, które przywraca nadzieję na poprawę jakości życia tym, którzy wskutek chorób, kontuzji, wypadków doznali poważnych urazów barku, przedramienia, dłoni czy palców. Jest to miejsce, które w sposób holistyczny leczy schorzenia ręki, której prawidłowe funkcjonowanie, czyli całkowita sprawność uwarunkowana jest prawidłowym unerwieniem i unaczynieniem mięśni.

Chirurg ręki to wysoce wyspecjalizowany ekspert z elementów chirurgii ogólnej, traumatologii, ortopedii, neurochirurgii, chirurgii plastycznej, czy wspomnianej chirurgii naczyniowej. Złożoność problemów, z jakimi się spotyka na co dzień, przy diagnozowaniu i leczeniu chorób ręki sprawia, że jego praca mimo ogromnej wiedzy z tak wielu specjalizacji celem ustalenia właściwego toru leczenia wymaga konsultacji z ekspertami z innych specjalizacji, jak fizjoterapia, reumatologia bądź rehabilitacja.

Jak mówi dr Paweł Zejler –specjalista ds. chirurgii ręki, nie ma drugiego tak wysoce złożonego narządu w ciele człowieka, którego lekka dysfunkcja powoduje poważne uboczne skutki dla całego organizmu, decyduje o samorealizacji człowieka, jego umiejętnościach psychospołecznych czy w ogóle zdrowiu psychicznym. O niezwykłości i zarazem trudnościach, z jakimi muszą sobie radzić chirurdzy ręki, świadczy, chociażby fakt, iż do dzisiaj nie wynaleziono tak wysoce wyspecjalizowanych protez imitujących pracę ręki, jak np. protezy kończyn dolnych, nerek.

Jakie schorzenia leczymy?

Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny dr Pawła Zajlera prowadzi leczenie zachowawcze i chirurgiczne schorzeń kończyny górnej, a zatem obejmuje: dłoń, nadgarstek, przedramię, łokieć, ramię, bark.

Urazy dłoni i ręki zdarzają się o wiele częściej niż innych części ciała, to delikatny narząd, którego istotną rolę, jaką odgrywa w codziennym życiu, odczuwamy zwykle, gdy spotka nas jakieś nieszczęście.

Dr Paweł Zajler specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu takich zagadnień, jak:

  • leczenie schorzeń tkanki łącznej przykurcz Dupuytrena, zespół DeQuarvaina,
  • algodystrofię (odruchową dystrofię współczulną (RSD), chorobę Sudecka),
  • zespół kanału nadgarstka (zespoły uciskowe nerwów),
  • operacyjne leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów ręki
  • usuwanie ganglionów i guzów ręki,
  • naprawa uszkodzeń ścięgien, nerwów, więzadeł
  • leczenie urazów: złamania kości ręki, nadgarstka i przedramienia
  • leczenie z zakresu chirurgii plastycznej i mikrochirurgii:  przyszywanie obciętych palców, kończyn, jej fragmentów
  • leczenie wad  wrodzonych

Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu, międzynarodowej sławy chirurdzy, z pełnym zaangażowaniem, zrozumieniem dla pacjenta dokładają starań, by poprawić komfort życia tym, dla których chirurgia ogólna i ortopedia nie dawała szans na poprawę stanu zdrowia.

Jeśli cierpisz z powodu doznanej kontuzji, choroby i leczenie dotychczasowe nie przynosi oczekiwanej znaczącej poprawy samopoczucia i powrotu ręki do sprawności zgłoś się do dr Pawła Zajlera, w jego Specjalistycznym Gabinecie Chirurgicznym niemożliwe, staje się możliwe.

Opracowanie:

Paweł Zejler Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny

Częstochowa , Kilińskiego 24

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas