Materiał Partnera Centrum Stomatologiczne New-Dent - stoimy na straży pięknego uśmiechu!

Centrum Stomatologiczne New-Dent - stoimy na straży pięknego uśmiechu!

Atrakcyjny uśmiech to ceniony atrybut urody. Często jesteśmy oceniani przez pryzmat tego, jak wyglądają nasze zęby. Ocena ta nie jest najlepsza, jeśli posiadamy braki zębowe, nieestetyczne przebarwienia na zębach czy krzywy zgryz. Dla wielu pacjentów tego typu mankamenty bywają źródłem głębokich kompleksów. Specjaliści z Centrum Stomatologicznego New-Dent znają receptę na piękny uśmiech i są w stanie podarować go każdemu, kto zdecyduje się poddać metamorfozie.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna obejmuje rozmaite zabiegi mające na celu odtworzenie prawidłowej funkcjonalności uzębienia ze szczególnym uwzględnieniem efektu estetycznego. Wybór metod terapeutycznych uzależniony jest od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta. W klinice New-Dent wykonuje się zabiegi o różnym stopniu skomplikowania.

Specjaliści są w stanie pomóc zarówno tym pacjentom, którym przeszkadza żółty odcień szkliwa, jak i zrekonstruować uśmiech u osób z bezzębiem czy dużymi brakami zębowymi. W ramach stomatologii estetycznej przeprowadzane są czynności z zakresu stomatologii zachowawczej, ortodoncji, implantologii i protetyki. Nad jakością uśmiechu pracuje nierzadko kilkoro ekspertów, co gwarantuje pełną satysfakcję z leczenia.

Dlaczego warto zadbać o estetykę swojego uśmiechu?

Żyjemy w czasach, gdzie wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie. Dotyczy to relacji partnerskich, społecznych i zawodowych. Osoby atrakcyjne postrzegane są jako godne zaufania, sympatyczne i kompetentne. Zupełnie inaczej jest w przypadku ludzi, którzy nie wpisują się w dzisiejsze standardy piękna. Nieestetyczny uśmiech to dla wielu dowód zaniedbania i niehigienicznego trybu życia. Osoby, które mają brzydkie zęby, napotykają szereg trudności w kontaktach w drugim człowiekiem, rzadziej się uśmiechają, unikają wystąpień publicznych i nakładają na siebie gros innych ograniczeń.

Warto zaznaczyć, że problem dotyka też sfery zdrowotnej. Utrata nawet jednego zęba przyczynia się do tego, że zęby sąsiadujące z luką zaczynają zmieniać swoje położenie. Większe braki zębowe upośledzają czynność żucia, co w krótkim czasie może zaowocować chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody żołądka. Zęby stanowią podparcie dla tkanek, dzięki czemu twarz zachowuje swoje proporcje i wygląda młodziej. Kiedy stracimy uzębienie, tkanki zaczynają się zapadać, przez co prezentujemy się mniej atrakcyjnie.

Jak w krótkim czasie można poprawić wygląd uzębienia?

Najszybszym sposobem na poprawę wyglądu zębów jest ich wybielanie. Stomatolodzy stosują w tym celu specjalne lampy, laser bądź metodę nakładkową. Wybielanie można przeprowadzić u pacjentów, którzy mają zdrowe i pełne uzębienie. Jeśli na zębach pojawią nam się nieestetyczne przebarwienia bądź zechcemy zmienić ich wielkość i kształt, możemy zdecydować się na licówki.

To cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które aplikuje się na przedniej, widocznej części zębów. Więcej pracy i zaangażowania wymaga kompleksowa rekonstrukcja zgryzu i uśmiechu. W tym przypadku stomatolodzy z kliniki New-Dent proponują implanty, korony, mosty lub inne uzupełnienia protetyczne, które będą w stanie zastąpić naturalne uzębienie.

Opracowanie:

New-Dent Centrum stomatologiczne Małgorzata Kiernicka

Lublin , Nowowiejskiego 6D

Podziel się