Materiał Partnera Biorezonans magnetyczny, kiedy pomaga?

Biorezonans magnetyczny, kiedy pomaga?

Terapia biorezonansem magnetycznym, niestety nie jest zalecana przez lekarzy akademickich. Istnieją pogłoski i dowody na to, że borelioza, pasożyty, alergie czy inne uzależnienia, a nawet rak jest uleczalny dzięki biorezonansowi, jednak w dużej mierze przyczynia się tutaj efekt placebo. Coraz więcej gabinetów w Polsce oferuje terapię biorezonansem czy warto? Jak duże jest ryzyko z korzystania tego typu metody leczenia?

Co to jest dokładniej biorezonans magnetyczny?

Biorezonans magnetyczny to metoda zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej. Terapię opracowano po 1970 roku. Odpowiedzialni są za to niemieccy naukowcy Morell i Rasche. Zgodnie z teorią biorezonansu każde ciało obce w organizmie ma inną częstotliwość drgań. Da się je wyeliminować, jednak tylko z możliwością stosowania odpowiednich wibracji i właśnie za to jest odpowiedzialny biorezonans magnetyczny. Po przeprowadzeniu badań oraz testów ustalana jest odpowiednia terapia. Ogólnie zabieg i metoda działania polega na tym, że przez organizm człowieka jest przepuszczany prąd o zmiennej i niskiej częstotliwości. Pacjent podczas zabiegu musi trzymać w rękach metalowe uchwyty, które są podłączone do aparatury.

Działanie, efekty i skutki uboczne

Terapia biorezonansem nie wykazuje żadnych skutków ubocznych, jest to bardzo pozytywna wiadomość. Jeżeli chodzi o pozytywne efekty, to mogą one być zaraz po zabiegu, a u niektórych trzeba zrobić kilka sesji po to, aby efekty były widoczne szybciej. Obecnie najbardziej nowoczesnym urządzeniem, którym wykonuje się biorezonans to Bicom Optima. Pole magnetyczne wytwarzane przez to urządzenie jest niewielkie. W całej Polsce tych urządzeń jest tylko kilka. Cena takiego zabiegu wynosi od 100 do 400 złotych, wszystko oczywiście zależne jest od tego, jaka terapia jest wykonywana. Oprócz leczenia boreliozy, raka, czy grzybów, leczone są również choroby przewlekłe, których leczenie trwa niestety dłużej. Najważniejsze jest to, aby całkowicie wyeliminować szkodliwe drgania dysharmoniczne, które są spowodowane właśnie ciałami obcymi w naszym organizmie.

Medycyna naturalna rozwija się coraz bardziej i jest to metoda wybierana częściej przez ludzi. Jeden z lepiej prowadzonych gabinetów tego typu w Warszawie jest gabinet Beata Pogorzelska. Biorezonans prowadzony jest przy pomocy najnowszego urządzenia, wyniki są niemal w tym samym dniu do odebrania. Warto pamiętać, że jeżeli efekty nie nastąpią od razu, to nie można się poddawać, każdy organizm jest inny i potrzebuje innego podejścia, jeżeli chodzi o leczenia, więc warto próbować regularnie.

Opracowanie:

Podziel się