Artykuł sponsorowany Usługi weterynaryjne dla twojego pupila w przychodni Centrum Zdrowia Zwierząt

Usługi weterynaryjne dla twojego pupila w przychodni Centrum Zdrowia Zwierząt

Będąc właścicielem psa lub kota z pewnością nieraz zawitasz do weterynarza. Wizyta w lecznicy weterynaryjnej jest konieczna choćby z powodu obowiązku szczepienia zwierząt. Także kastracja psa, albo sterylizacja kota może być przyczyną wizyty w przychodni weterynaryjnej. Jeśli zorientujesz się, że twoje zwierzę kaszle, czy pojawiają się jakieś inne niepokojące objawy, wtedy także najbezpieczniej jest poszukać pomocy u lekarza weterynarii.

Kiedy potrzebna jest wizyta u weterynarza?

Jeśli twój zwierzak nie choruje, to całe szczęście, ale pamiętaj, że i tak dobrze jest pójść raz do roku na wizytę kontrolną – choćby przy okazji szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Jeśli masz nowego zwierzaka, niezależnie, czy kupionego z hodowli, czy poprzez adopcję zwierząt, odczekaj kilka dni, niech zaaklimatyzuje się u ciebie w domu, a potem weź go do weterynarza.  Specjalista weterynarii obejrzy jego czaszkę, nozdrza i zęby, aby wykryć ewentualne problemy lub schorzenia.  Interna zwierząt to bardzo wyspecjalizowana nauka.  W gabinecie weterynaryjnym Centrum Zdrowia Zwierząt sprawdzony też zostanie stan skóry , oczu i uszu twojego pupila oraz długość pazurów.  Lekarz zmierzy mu temperaturę, osłucha klatkę piersiową i policzy uderzenia serca.  Twój weterynarz z pomocą technika weterynarii przygotuje też książeczkę zdrowia zwierzaka, oraz zapyta o sposób żywienia, jego pochodzenie i ustali kalendarz szczepień i kolejnych wizyt.

Szczepienia zwierząt

Przestrzeganie kalendarza szczepień kotów i psów jest bardzo ważne, ponieważ niezaszczepienie zwierzaka w terminie może być groźne nie tylko dla niego ale także dla innych zwierząt z otoczenia, a nawet dla ludzi. Przychodnie weterynaryjne oferują zwykle szczepionki skojarzone, to znaczy, że wystarczy jeden zastrzyk, by zabezpieczyć pupila przed kilkoma chorobami.  Najważniejszym szczepieniem jest coroczne szczepienie psa przeciwko wściekliźnie, gdyż jest to choroba śmiertelna, mogąca się przenosić także na ludzi.  To szczepienie jest obowiązkowe dla psów, zaś dla kotów nie jest ona obowiązkowa, ale można także podać.

Sterylizować lub kastrować, czy nie? Trudna decyzja

Przed podjęciem decyzji o kastracji kota czy sterylizacji psa trzeba się dobrze zastanowić, gdyż jest to procedura nieodwracalna, powodująca u zwierzaka bezpłodność.  Jeśli mamy do czynienia ze zwierzakami ze schroniska, to jest to raczej rozsądna decyzja, gdyż zapobiega rodzeniu się kolejnych pokoleń zwierzaków, którym trudno będzie znaleźć opiekunów. Sam zabieg jest bezpieczny dla zwierzaka i można go przeprowadzić niezależnie od jego wieku.

Centrum Zdrowia Zwierząt - oferta

Centrum Zdrowia Zwierząt to renomowana lecznica weterynaryjna, która oferuje kompleksową opiekę nad zwierzętami domowymi. Zespół doświadczonych weterynarzy stoi do dyspozycji pacjentów przez całą dobę. W lecznicy znajduje się nowoczesny gabinet weterynaryjny wyposażony w najnowszy sprzęt diagnostyczny. Specjaliści Centrum Zdrowia Zwierząt zajmują się leczeniem psów i kotów, wykonując zarówno rutynowe zabiegi, jak i bardziej zaawansowane procedury, takie jak kastracja i sterylizacja.

W ramach opieki weterynaryjnej, przeprowadzane są szczepienia dla psów oraz kotów, dbając o ich zdrowie i zapobiegając chorobom. Centrum oferuje również usługi związane z pielęgnacją zwierząt, w tym obcinanie paznokci, kąpanie, czesanie oraz zabiegi kosmetyczne. W sklepie przy lecznicy można znaleźć wysokiej jakości karmy i zabawki dla zwierząt, aby zapewnić im zdrową dietę i rozrywkę. W sytuacjach nagłych dostępne jest pogotowie weterynaryjne 24h, gwarantując szybką pomoc w przypadku biegunki u cieląt, prosiąt i innych nagłych schorzeń. Centrum Zdrowia Zwierząt to miejsce, gdzie właściciele zwierząt mogą liczyć na profesjonalną opiekę weterynaryjną i kompleksowe wsparcie dla swoich pupili przez całą dobę.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas