Materiał Partnera Jak zostać profesjonalnym groomerem?

Jak zostać profesjonalnym groomerem?

Groomer, czyli potocznie mówiąc zwierzęcy fryzjer to zawód, na który decyduje się coraz więcej osób nie tylko ze względów finansowych, ale również dzięki pasji i miłości do naszych czworonogów. Oprócz samego wyszkolenia profesjonalny groomer podobnie jak zwykły fryzjer powinien posiadać również odpowiednio wyposażony salon. Sprawdzamy zatem, jak zostać profesjonalnym groomerem oraz jakie wyposażenie będzie nam niezbędne.

Przede wszystkim kurs

Aby zostać tak zwanym psim fryzjerem, czy też kosmetyczką dla zwierząt pierwszą sprawą, jaką musimy ogarnąć jest niewątpliwie wyszukanie oraz ukończenie odpowiedniego kursu z zakresu usług groomerskich. Kurs ten obejmuje nie tylko takie aspekty jak samo strzyżenie, czy pielęgnacja sierści, ale również i wszystkie inne sprawy związane z tym zawodem czyli kąpiele z zastosowaniem odpowiednich zwierzęcych kosmetyków, rozczesywanie sierści zwierząt długowłosych, mycie zębów, podcinanie martwej sierści (tzw. trymowanie) oraz dbanie o higienę uszu. Profesjonalnie przygotowany do swojego zawodu groomer będzie potrafił również rozpoznać oraz usunąć różnego rodzaju pasożyty, które przylgną do sierści zwierzęcia takie jak pchły, wszy czy kleszcze.

Akcesoria niezbędne każdemu groomerowi

Kiedy już ukończymy kurs, możemy zająć się otwarciem własnego salonu kosmetycznego dla zwierząt i aby to zrobić, musimy przede wszystkim posiadać odpowiedni lokal oraz akcesoria niezbędne do pracy. Oczywiście poza samymi nożyczkami, maszynkami do strzyżenia oraz kosmetykami w profesjonalnym zakładzie groomerskim nie może zabraknąć takich akcesoriów jak:

  • Organizer - Jest to element, który powinien posiadać specjalnie dostosowane przegródki zarówno do różnych typów nożyczek jak i szczotek przeznaczonych do czesania sierści. Większe wersje organizerów groomerskich posiadają również specjalne miejsce na kosmetyki dla zwierząt.
  • Uchwyt do maszynki - Kolejny po organizerze przydatny w każdym zakładzie groomerskim element to mocowany przy pomocy specjalnego klipsu uchwyt na maszynkę do strzyżenia, dzięki któremu nie tylko zachowamy porządek w salonie, ale również będziemy mieli łatwy dostęp do maszynki.
  • Stół groomerski - Praktycznie żaden salon groomerski nie mógłby istnieć bez tego elementu. Stół groomerski jest bardzo ważny, ponieważ to na nim odbywają się wszystkie czynności związane ze strzyżeniem zwierząt. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się być obrotowy stół groomerski przeznaczony do pielęgnacji małych ras zwierząt.
  • Mata antypoślizgowa - Bardzo przydatnym elementem, jeśli chodzi o akcesoria groomerskie, są maty antypoślizgowe, których przeznaczeniem jest ustawienie na stole groomerskim po to, by zwierzę znajdujące się na nim po prostu nie ślizgało się podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych.
  • Uchwyt na suszarkę - Jest to bardzo ciekawa rzecz zwłaszcza, jeśli chodzi o wersję elastyczną, ponieważ pozwala ona groomerowi na umiejscowienie suszarki pod dowolnie wybranym kątem.
  • Uchwyt do worka na odpadki - Jednym z ostatnich elementów przydatnych w każdym salonie groomerskim jest uchwyt do worka na odpadki (na przykład w postaci sierści). Umożliwia on nie tylko ograniczenie prac związanych z czyszczeniem salonu, ale również i bardzo wygodne pozbywanie się sierści, ponieważ możemy go przymocować do stołu groomerskiego i już w trakcie strzyżenia wrzucać do niego usuniętą sierść.

Gdzie możemy kupić akcesoria groomerskie?

Wszystkie te wyżej wymienione akcesoria, które są niezbędne nie tylko w każdym profesjonalnym salonie groomerskim, ale również i dla hodowców możemy zamówić u renomowanego producenta tych produktów, czyli firmie Amadoog.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas