Materiał Partnera Obroża dla psa. Jaka powinna być?

Obroża dla psa. Jaka powinna być?

Psa powinniśmy już od początku przyzwyczajać do noszenia obroży. Jest ona bardzo ważnym elementem wyposażenia psa. Dzięki niej wiemy, że pies ma właściciela. Do obroży można również przypiąć adresatkę, co ułatwi odnalezienie pupila, gdy ten ucieknie lub się zgubi. Obroża pomaga kontrolować zachowanie psa na spacerach – dzięki niej możemy przytrzymać czworonoga, gdy zacznie się agresywnie zachowywać na widok innych zwierząt.

Materiał i wykonanie obroży

Materiał, z której wykonana jest obroża powinien być wytrzymały tak, aby smycz nie zerwała się, gdy pies za mocno szarpnie - ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy zobaczy na drodze inne zwierzęta. Obroża powinna być też trwała a zarazem miękka, aby nie raniła naszego zwierzaka podczas spacerów, dlatego możemy wybierać obroże skórzane lub podszyte miękkim filcem czy polarem. Przy zakupie zwróćmy uwagę czy obroża ma właściwości szybkoschnące. Ta cecha materiału przydaje się, gdy nasz pies uwielbia kąpać się np. w jeziorze lub biegać w deszczu. Dobrze, aby obroża była też łatwa do czyszczenia.

Obroże skórzane mają wiele zalet. Są miękkie a przy tym solidne i trwałe. Z łatwością dostosowują się do szyi psa. Ich zaletą jest estetyczne wykonane. Pamiętajmy jednak, że obroża skórzana jest nieco droższa od obroży taśmowych, a jej utrzymanie w czystości jest trochę trudniejsze – zauważa nasz rozmówca ze sklepu internetowego rymarstwo-poznan.pl

Dość popularnym wyborem wśród właścicieli czworonogów są obroże wykonane z taśmy polipropylenowej lub taśmy parcianej. Są one mocne i trwałe. Dostępne są na rynku w wielu kolorach i wzorach. W celu wyczyszczenia wystarczy wrzucić je do pralki. Dużą popularnością cieszą się również obroże metalowe, jednak wielu czworonogom może nie odpowiadać dźwięk wydobywający się z obroży podczas poruszania. Nie zaleca się ubierania ich na mrozie lub podczas upałów, gdyż obroża przejmuje temperaturę z otoczenia i może parzyć lub ziębić psa. Na rynku istnieją też obroże, które zabezpieczają przed pasożytami, pchłami czy kleszczami.

Jak dobrać wielkość obroży?

Wielkość obroży ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o komfort i wygodę. Obroża powinna być tak dobrana, aby nie była zbyt luźna i jednocześnie zbyt ciasna. Oznacza to, że obroża nie może uniemożliwiać ruchów psa, czy spadać mu z szyi. Aby dobrać odpowiednią wielkość wystarczy do obwodu szyi dodać 1 - 2 cm lub sprawdzić jej rozmiar poprzez włożenie dwóch palców za obrożę. Powinny wejść luźno, ale równocześnie powinny przylegać do obroży i szyi. Obroża dla psa nie może być również zbyt szeroka, co będzie przeszkadzało w ruchach głową ani zbyt wąska, co spowoduje, że będzie wpijać się w szyję psiaka. Zasada jest taka, że dla szczeniaków lub mniejszych psów można wybierać obroże wąskie, natomiast dla większych psów obroża powinna mieć szerokość między 3 - 4 cm. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas