Artykuł sponsorowany Jak przygotować psa do wizyty w salonie piękności?

Jak przygotować psa do wizyty w salonie piękności?

Pierwsza wizyta w salonie piękności może być stresująca nie tylko dla właściciela, ale przede wszystkim dla samego psa. Jednak co zrobić, aby Twój pupil tak bardzo się nie denerwował? W jaki sposób przygotować go do zabiegów pielęgnacyjnych? W niniejszym artykule przygotowaliśmy zestaw porad, dzięki którym będziesz mógł pomóc swojemu psu.

Przede wszystkim regularność

Najgorszy błąd, jaki można popełnić, to zabranie psa do salonu piękności bez wcześniejszego pokazania mu, co tam na niego czeka. Przypomnij sobie swoją pierwszą wizytę u dentysty - rodzice z pewnością mniej więcej wyjaśnili, na czym ona polega i jak będzie przebiegać. A teraz pomyśl, jakie emocje by Ci towarzyszyły, gdyby Twoim oczom ukazał się fikuśny fotel, zestaw przerażających narzędzi leżących obok i ludzie w białych kitlach każący otworzyć buzię - brzmi strasznie, prawda?

Podobnie czuje się pies, kiedy ktoś nagle unieruchamia go, a potem zaczyna polewać wodą i dziwnym płynem o niezwykle intensywnym zapachu. Nie wie, co się dzieje, dlatego ma prawo się bać. Dlatego pierwszym krokiem do tego, aby przygotować pupila do wizyty w salonie piękności, jest regularne wykonywanie różnych zabiegów w domu, jeszcze przed pierwszą wizytą. Przyzwyczajaj psa do szczotki oraz do wody, często dotykaj jego łap i zaglądaj w zęby oraz do uszu, często susz przy nim włosy, aby dźwięk suszarki stał się znajomy. Nagradzaj dobre zachowanie smakołykami albo zabawą. Niech pies zrozumie, że te wszystkie czynności są naturalne, a po nich zawsze następuje coś miłego (nagroda). Dzięki temu nie będzie się bał podczas kąpieli, czesania, suszenia, a także podczas obcinania pazurów czy czyszczenia uszu.

Tuż przed wizytą…

Kiedy już umówisz psa na wizytę w salonie piękności na konkretny dzień oraz godzinę, pamiętaj o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze, wyjdź z domu wcześniej. Pozwól swojemu psu załatwić potrzeby fizjologiczne, ponieważ wizyta w salonie może potrwać nawet kilka godzin. Niech się wybiega i zmęczy, dzięki czemu będzie w stanie dłużej wytrzymać w jednej pozycji, kiedy będzie kąpany, suszony i szczotkowany.

Nie dawaj psu jedzenia przed wizytą - to bardzo ważne! Stres związany nawet nie z samymi zabiegami, a z obecnością w miejscu, w którym aż roi się od rozmaitych zapachów, może sprawić, że treść żołądka zostanie zwrócona. Dobrym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usług fryzjera mobilnego, takiego jak Lassie Mobilna Stylizacja Psów Mariola Kozłowska - wtedy zaoszczędzisz psu emocji związanych z wizytą w nowym miejscu.

Na sam koniec, jeżeli Twój pupil ma blizny, narośl czy brodawki, poinformuj o tym fakcie fryzjera, zanim rozpocznie strzyżenie. Jeżeli pies nie lubi być dotykany w jakimś miejscu albo reaguje agresją na określone zachowania czy dźwięki, również musisz o tym powiedzieć. To zapewni bezpieczeństwo pracownikom salonu, jak i samemu zwierzęciu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas