Materiał Partnera Odpowiedzialny właściciel – jak zadać o wychowanie młodego psa

Odpowiedzialny właściciel – jak zadać o wychowanie młodego psa

Widać znaczący postęp w wychowaniu psów. Już ułożony i posłuszny pies na ulicy nie jest rzadkością. Stajemy się właścicielami, dla których hodowla zwierząt jest zajęciem odpowiedzialnym i wymagającym. Dlatego korzystamy z szeroko dostępnej wiedzy i wykorzystujemy możliwości, które nam ona daje, aby pies się nas słuchał, a tym samym nie stanowił zagrożenia, ani problemu.

Jak zadbać o wychowanie młodego psa?

Przede wszystkim warto pamiętać, że pielęgnacja psów to nie tylko podanie miski z karmą i wody, wyprowadzenie na spacer, a od czasu do czasu kąpiel. Przyjmując zwierzę pod swój dach, zyskujemy przyjaciela, jednak musimy również o niego zadbać, wychować go tak, aby codzienne życie z nim nie było udręką. Pielęgnacja zwierząt to w tym wypadku również nauka posłuszeństwa, wykonywania komend. Zwierzęta domowe są dla nas niezwykle ważne, jeśli jednak nie słuchają się, ciągną na spacerach czy podgryzają, to opieka nad nimi nie należy do najprzyjemniejszych. Plus jest taki, że w wielu przypadkach z psami można wiele wypracować, konieczne jest jednak odpowiednie szkolenie. Najlepiej, jeśli pupil od małego uczony jest określonych zasad i tresowany.

Tresura zwierząt jest szerokim zagadnieniem i co ciekawe istnieją różne szkoły, różne podejścia. W przypadku małych psów coraz częściej pojawiają się ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest psie przedszkole stacjonarne. W takim miejscu szkoli się szczeniaka, co ważne ma on kontakt z innymi psami, więc uczy się również na nie reagować i wie, czego mu nie wolno. Jeśli więc w najbliższym czasie planujemy zakup lub adopcję, to warto rozejrzeć się właśnie za takim miejscem dla niego i siebie. Przykładowo eksperci z firmy Psi Fryzjer Katarzyny Sienkowicz nauczą nas jak odpowiednio razem funkcjonować.

A co jeśli nasz pies jest już dorosły?

W przypadku dorosłych psów tresura może być trudniejsza i wymagać więcej pracy oraz cierpliwości. Jednak nie jest powiedziane, że nie osiągniemy sukcesu. Wiele zależy od nas i psa. Jeśli trafił do nas w wieku dorosłym, to musimy dobrze poznać jego możliwości, historię i ograniczenia. Natomiast, gdy wcześniej nie zadbaliśmy o jego ułożenie, to z pewnością najwyższy czas na zbudowanie autorytetu i ustalenie zasad. Również problem lęku separacyjnego, przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań można skutecznie zwalczyć, dzięki czemu wychodzenie z domu będzie łatwiejsze dla właściciela, a pies będzie spokojnie czekał na jego powrót. Pamiętajmy, że jeżeli mamy w tej dziedzinie jakiekolwiek wątpliwości, to warto postawić na profesjonalną pomoc.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas