Artykuł sponsorowany Jak przygotować swojego pupila na pierwszą wizytę u psiego fryzjera?

Jak przygotować swojego pupila na pierwszą wizytę u psiego fryzjera?

Czasami trudno określić czy to pies, czy właściciel stresuje się bardziej przed pierwszym wyjściem do groomera. Zwierzęta wyczuwają niepokój, dlatego pozytywne nastawienie jest tutaj szczególnie ważne. Zwłaszcza jeśli Twój pupil pochodzi ze schroniska lub innego stresującego miejsca, które miało negatywny wpływ na jego psychikę. W jaki sposób się przygotować, aby uniknąć przykrych niespodzianek po przekroczeniu progu fryzjera?

Znajdź fryzjera godnego zaufania!

Wybór odpowiedniego fryzjera ma duże znaczenie, gdyż nie każdy ma podejście do psów trudnych lub lękliwych. Jeśli nie szykujesz się na wystawę, podczas wyboru powinieneś skupić się na tym, żeby złapał on jak najlepszy kontakt z twoim pupilem. Warto przed umówionym zabiegiem wybrać się w to miejsce kilka razy na spacer, aby pies mógł zapoznać się z groomerem i zostać przekupionym np. za pomocą smakołyku. Zaufanie jest bardzo ważne, gdyż wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wiążą się z długotrwałym i bezpośrednim kontaktem, a jak wiadomo, nie każde zwierzę dobrze to znosi. 

W zakresie usług dobrego psiego fryzjera znajdują się nie tylko kąpiele, czesanie i strzyżenie, ale również czyszczenie uszu, pielęgnacja oczu, oczyszczanie zatok, zwalczanie pasożytów i przycinanie pazurków. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt ze schroniska oraz znajd, gdyż bardzo często są one dość mocno zaniedbane. Krakowski salon pielęgnacji MATUŚ działa nie tylko z ogromną wiedzą, ale również pasją i miłością dla zwierząt. Podejmuje się pielęgnacji psów wystawowych, nierasowych, a także mocno zaniedbanych.

Wizyta u fryzjera z psem agresywnym i lękliwym

Najbardziej niepokoją się oczywiście właściciele psów agresywnych oraz lękliwych, które w kontakcie z obcymi zachowują się niepewnie i mogą zaatakować. W takich sytuacjach można wybrać się do weterynarza, aby pomyśleć o odpowiednim uspokojeniu. Jeśli nie a ku temu przeciwwskazań, można podać silniejszy środek uspokajający, który zwykle przepisuje się np. w czasie sylwestra. Pamiętaj jednak, że nie należy tego typu leków używać często, dlatego mogą stanowić jednorazowe rozwiązanie. Kluczowa będzie praca z psem pod okiem dobrego behawiorysty.

Profesjonalny psi fryzjer potrafi odczytywać sygnały ostrzegawcze, dlatego wielu z nich podejmuje się pielęgnacji osobników agresywnych. Warto mimo wszystko zastosować chociaż suplementację, która zawiera naturalne składniki wyciszające. Efekty stosowania środków takich jak KalmVet są widoczne dopiero po kilku tygodniach i zaleca się je w przypadku zwierząt, które nie potrafią radzić sobie z nadmiarem emocji – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas