Artykuł sponsorowany Co ma wpływ na czas trwania wizyty u psiego fryzjera?

Co ma wpływ na czas trwania wizyty u psiego fryzjera?

Jeśli naszemu zwierzakowi niezbędny jest psi fryzjer, to z pewnością wizyty muszą odbywać się regularnie. Będzie to pielęgnacja psów, która składa się z kilku ważnych elementów. W czasie pierwszego spotkania możemy się nastawić na nieco dłuższy czas wizyty, niż będzie to wyglądać standardowo. Jednak przy każdej kolejnej czas, jaki będzie potrzebował groomer, jest zależny od kilku czynników. Czy wiesz jakich?

Ile czasu spędzę z psem u fryzjera?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż usługi dla zwierząt mogą zajmować różną ilość czasu, zależnie od tego, jak duży jest nasz pies – im większy, tym więcej czasu będzie wymagała jego odpowiednia pielęgnacja. To naturalne, bo większe psy mają dużo sierści więc jej uporządkowanie może być bardziej skomplikowane. Nie bez znaczenia jest również rasa psa i rodzaj owłosienia. Większą ilość czasu zwykle spędzają u psiego fryzjera te długowłose, a ich sierść wymaga bardziej skomplikowanej pielęgnacji.

Pod uwagę należy brać również stan sierści psa i regularność wizyt. Jeśli co określony czas stawiamy się u groomera, to z pewnością pielęgnacja będzie krótsza i łatwiejsza. Jeśli futro jest splątane i brudne, to doprowadzenie go do ładu zajmie więcej czasu. Nie bez znaczenia jest również zachowanie psa. Jeśli się on boi lub jest agresywny, to wykonanie zabiegów jest trudniejsze, wymaga często odpowiedniego podejścia do zwierzęcia i czasu.

Wizyta u psiego fryzjera

Jak mówi specjalista z My Pet My Love, zwykle wizyta u groomera zajmuje od 1,5- do 2 godzin. Za podstawę uznaje się strzyżenie psów, jednak oprócz tego wykonuje się kąpiel, pielęgnacje oczu, czy pazurków. W ten sposób z pewnością nasz pupil będzie prezentował się zdecydowanie lepiej. O ile pierwsza wizyta to stres, to kolejne będą już zdecydowanie bardziej komfortowe i dla psów i właścicieli. Wówczas również będziemy mogli łatwiej określić ile czasu potrzeba na pracę z naszym psem i ile go na ten cel zarezerwować. Nasz pies polubi te wizyty, bo pielęgnacja sierści będzie poprawiać również jego samopoczucie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas