Artykuł sponsorowany Szkolenie młodych psów – jak przygotować się do zajęć?

Szkolenie młodych psów – jak przygotować się do zajęć?

Pracę ze zwierzakiem najlepiej zacząć jak najwcześniej. W ten sposób zbudujesz bardzo silną więź ze swoim czworonogiem i zapobiegniesz wielu problemom związanym z agresją i nieposłuszeństwem. Możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalisty – dzięki pomocy doświadczonego tresera lepiej zrozumiesz zachowanie swojego psa i nauczysz się na nie prawidłowo reagować. Sprawdź, w jaki sposób szkoli się młode psy i jak się do tego przygotować.

Kiedy zacząć szkolenie psa?

Trening właściwego zachowania powinien odbyć każdy pupil – nie tylko psy obronne lub psy przewodnicy, ale również zwierzęta domowe. Odpowiednie przeszkolenie psa pomaga nie tylko jego właścicielowi, ale przede wszystkim samemu zwierzęciu – buduje w ten sposób więź z właścicielem i dużo lepiej czuje się wśród innych zwierząt oraz ludzi. Odpowiednio przeszkolony pies jest szczęśliwszy, warto więc pomyśleć o tresurze psa jak najszybciej.

Wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe – coraz więcej osób decyduje się na adopcję ze schroniska psów starszych, jednak również w tym wypadku wcześniej znaczy lepiej, ponieważ pomoże to psu w aklimatyzacji w nowym domu. Jeśli jednak planujesz zostać właścicielem szczeniaka, koniecznie pamiętaj o ćwiczeniu z nim od samego początku – od nauki czystości i chodzenia na smyczy, po podstawowe komendy. Pies, który skończył już 7-8 tygodni jest w stanie skutecznie przyswajać nową wiedzę, a dzięki szybkiemu rozpoczęciu tresury szczeniaki mają zdecydowanie mniej problemów behawioralnych w wieku dorosłym niż psy, które zostały poddane szkoleniu w późniejszym czasie.

Profesjonalne szkolenia psa – czego pies nauczy się na treningu?

Profesjonalne szkolenie psa pod okiem instruktora możesz rozpocząć w momencie, gdy skończy on 6 miesięcy, jednak dla zwierząt młodszych niektóre ośrodki organizują zajęcia nazywane psim przedszkolem, gdzie może trafić zwierzak już koło 7-8 tygodnia życia.

Podczas szkolenia psa nauczyć go można nie tylko reagowania na podstawowe komendy i posłuszeństwa, ale też specjalistycznych zachowań – w tym celu organizowane są m.in. szkolenia dla psów pracujących – przewodników, psów obronnych. Szkolenia Psów Tomasz Piotrowski to ośrodek, w którym doświadczeni treserzy do każdego zwierzaka podchodzą indywidualnie – w takim miejscu program szkoleniowy zostanie dostosowany do umiejętności i potrzeb czworonoga oraz jego właściciela.

Każde szkolenie rozpoczyna się od podstaw pracy z psem, co ma na celu wzmocnienie więzi między zwierzęciem a jego właścicielem. Zwierzę uczy się posłuszeństwa, a także zdobywa umiejętności socjalizacji. W zależności od tego, czego nauczył psa jego właściciel, czas trwania takiego szkolenia może być bardzo różny. Po opanowaniu przez zwierzaka podstaw, określa się potrzeby właściciela – czy pies ma być wyspecjalizowany, przygotowany do udziału w wystawach, a może właścicielowi zależy, by potrafił różne sztuczki.

Jak przygotować się na zajęcia?

Przed udziałem w zajęciach konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Właściciel psa powinien zabrać na zajęcia ulubione przysmaki czworonoga, wygodne szelki i długą smycz. Przydatne będą również psie zabawki, a także torebki do sprzątania nieczystości. Pies przed zajęciami musi być wypoczęty, powinno się wiec unikać stresujących sytuacji i nadmiernego wysiłku. Zwierzę nie powinno również jeść przed rozpoczęciem tresury.

Opracowanie:

Tomasz Piotrowski Szkolenie psów

Mińsk Mazowiecki , Warszawska 49

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter