Materiał Partnera Zasady sprzątania po budowach i remontach

Zasady sprzątania po budowach i remontach

Gruz, kurz, pył oraz sterta niepotrzebnych ścinków i przedmiotów. Krajobraz po budowie lub remoncie nigdy nie napawa optymizmem, a uprzątnięcie bałaganu to zazwyczaj wiele godzin żmudnej pracy. Do jakich zasad powinniśmy się stosować, aby sprzątanie było mniej uciążliwe i dlaczego czasem lepiej powierzyć tę pracę doświadczonej firmie sprzątającej? Serdecznie zapraszamy do lektury. 

Pozbądź się największych elementów

Sprzątanie dobrze rozpocząć od usunięcia z przestrzeni wszystkich pozostałości po remoncie lub budowie. Często są to opakowania po farbach, kawałki drewna czy ścinki płytek, które powinniśmy od razu wyrzucić i na pewno nie przenosić do kolejnego pomieszczenia, gdyż w nim również będą powodować bałagan i utrudniać zakończenie pracy.Zadbaj o kolejność czyszczenia

Jednym z większych problemów przy sprzątaniu po remontach i po budowach jest unoszący się kurz i pył. Aby ograniczyć jego roznoszenie się, czyszczenie zawsze trzeba zaczynać od miejsc najwyższych, takich jak lampy okna i meble, a dopiero potem przesuwać się w dolne części pomieszczenia, pozostawiając mycie podłóg na sam koniec. Na koniec warto pozostawić również łazienkę, bowiem podczas częstych zmian wody będzie każdorazowo się brudzić.

Wstrzymaj się ze sprzątaniem na mokro

Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób podczas sprzątania, jest zbyt szybkie mycie na mokro. Etap ten trzeba poprzedzić dokładnym oczyszczeniem wszystkich powierzchni po to, aby po użyciu wody nie pojawiły się zabrudzenia, które mogłoby roznosić się po umytych uprzednio powierzchniach.  

Pamiętaj o detalach

Dobre i skrupulatne czyszczenie to dbałość o detale, szczególnie po pracach remontowych i budowlanych, które zawsze pozostawiają po sobie pewne niedociągnięcia. Może się to wiązać z koniecznością dokładnego wyczyszczenia elementów pochlapanych farbą czy usunięcia nieczystości z ram okiennych i listew podłogowych. Trzeba zrobić to umiejętnie i bardzo delikatnie, aby nie pogłębić problemu i nie zepsuć efektów remontu.

Zatrudnij ekipę sprzątającą

Jak widać sprzątanie po budowach i remontach wymaga bardzo dużego wysiłku, zaangażowania i dbałości o detale. Dlatego też często lepiej skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która prace te wykona za nas, my zaś oszczędzimy własny, cenny czas. Takie usługi oferuje m.in. przedsiębiorstwo o nazwie Gold Power z Bydgoszczy, zajmujące się kompleksowym sprzątaniem biur oraz sprzątaniem po budowach, za pomocą profesjonalnych maszyn i najwyższej jakości środków czyszczących.

Opracowanie:

Gold Power Aneta Kawska

Bydgoszcz , Lubelska 13 lok. 28

Podziel się