Materiał Partnera Jak wysprzątać mieszkanie po remoncie?

Jak wysprzątać mieszkanie po remoncie?

Kiedy trwający remont wreszcie się zakończył, od możliwości cieszenia się jego rezultatami dzieli wyłącznie jeden krok, który jednak dla większości osób nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Mowa oczywiście o sprzątaniu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą szybko uporać się z tym zadaniem bez zbędnych nerwów. Najskuteczniejsze z nich poznasz natomiast w tym artykule!

Odpowiedni plan sprzątania to podstawa

Sprzątanie mieszkania po remoncie warto na początku odpowiednio zaplanować, zastanowić się jakie prace musimy wykonać oraz co będzie do nich potrzebne. Dzięki temu nie tylko przed przystąpieniem do niego będzie można zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości i akcesoria, ale także podejść do prac systemowo, bez chaotycznego czyszczenia różnych powierzchni, czy nerwowego biegania z miejsca w miejsce co, zamiast efektów skutkować będzie wyłącznie zmęczeniem i frustracją. Na sprzątanie mieszkania po remoncie warto także zaplanować sobie odpowiednią ilość czasu, adekwatną do liczby związanych z nim prac. 

3 zasady związane ze sprzątaniem po remoncie

Kiedy mamy już skompletowane środki czyszczące i akcesoria do sprzątania pora przystąpić do prac właściwych. Aby sprzątanie mieszkania po remoncie przebiegło sprawnie, warto zastosować się do trzech zasad. Pierwszą z nich jest sprzątanie pomieszczenie po pomieszczeniu. Dzięki temu nie tylko będzie można o wiele szybciej zobaczyć efekty pracy, ale także nie będziemy przenosić zabrudzeń między pokojami. 

Druga zasada dotyczy oczyszczenia pomieszczenia najpierw na sucho, zamiatając je z większych zabrudzeń, a następnie odkurzając, a dopiero potem sprzątania na mokro, w dokładny sposób. Trzecią zasadą jest czyszczenie powierzchni od góry do dołu. Zaczynamy więc od sufitów, lamp, górnych szafek stopniowo schodząc do podłogi. 

Kiedy warto zdecydować się na pomoc specjalistów?

Niekiedy skala prac związanych ze sprzątaniem po remoncie nawet pomimo szczerych chęci może nas przerastać. Zwłaszcza jeśli wcześniej nie zadbaliśmy o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzeniami z farby, pyłu oraz kurzu, które teraz trudno usunąć. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej, takiej jak Czyści Baba. Usługi tego typu firm wbrew pozorom nie są drogie, a pozwalają w szybki i skuteczny sposób doprowadzić mieszkanie po remoncie do porządku, dzięki temu, że dysponują one nie tylko odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, ale także właściwymi środkami czyszczącymi, urządzeniami i akcesoriami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas