Materiał Partnera Profesjonalna pomoc w sprzątaniu po remoncie

Profesjonalna pomoc w sprzątaniu po remoncie

Remont domu lub mieszkania to proces, który każdorazowo związany jest nie tylko z pewnymi inwestycjami, ale i z dużym bałaganem. Sprzątanie po remoncie to dla wielu osób niemalże najbardziej uciążliwy etap całego przedsięwzięcia. Bez niego nie będziemy mogli jednak w pełni cieszyć się efektami prac. Aby ułatwić sobie życie, zaoszczędzić czas i nerwy, warto skorzystać z usług dobrej firmy sprzątającej. Profesjonaliści zajmą się sprzątaniem w sposób sprawny, szybki i jednocześnie bardzo dokładny. My natomiast będziemy mogli podziwiać efekty remontu w nieskazitelnie czystych pomieszczeniach. 

Jak wygląda sprzątanie po remoncie?

Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż sprzątanie po remoncie to proces również wieloetapowy. Warto zachować przy nim kolejność, która ułatwi i usprawni jego przebieg. Podstawowa zasada mówi, iż czyszczenie powierzchni należy rozpocząć od poziomów najwyższych, a następnie stopniowo czyścić niższe poziomy. Warto początkowo przeprowadzić sprzątanie na sucho – a więc pozbyć się wszechobecnego kurzu za pomocą m.in. odkurzacza. Następne w kolejności powinno być sprzątanie na mokro, do którego przydadzą nam się wszelkie chłonne ściereczki, mop i odpowiednie środki czyszczące. 
O sprzątaniu warto pomyśleć już na etapie planowania remontu. Sprzątanie, wbrew pozorom, również wymaga pewnych inwestycji. Aby dokładnie wyczyścić wnętrze, będziemy potrzebowali m.in. worków, różnego rodzaju pojemników, rękawic, miękkich szczotek i ściereczek, mopa, odkurzacza oraz wielu detergentów. Podczas remontu może także dojść do bardziej zaawansowanych zabrudzeń. W przypadku, gdy nasze podłogi lub meble zostaną zabrudzone farbą, prawdopodobnie będziemy musieli zainwestować w specjalny rozpuszczalnik. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy sprzątającej?

Firma sprzątająca, taka jak Seemann Investment, zajmie się sprzątaniem po remoncie w sposób profesjonalny, dokładny i szybki. My natomiast zaoszczędzimy wiele czasu – niekiedy także pieniędzy, gdyż zostaniemy zwolnieni z obowiązku zakupu różnego rodzaju sprzętów. Urządzenia, takie jak nowoczesne odkurzacze i mopy, oraz środki czyszczące, którymi dysponuje wspomniana firma, umożliwią osiągnięcie nieskazitelnej czystości w naszym domu lub mieszkaniu. Ekipa sprzątająca odpowiednio dobierze metody czyszczenia oraz detergenty. Efekt z pewnością nas zadowoli i będziemy mogli niemal od razu użytkować dom i cieszyć się ze zmian, które zostały wprowadzone w trakcie remontu.  

Opracowanie:

Seemann Investment Volha Beitsiuk

Katowice , Sępia 44I

Podziel się