Materiał Partnera Wysyłka przesyłek niestandardowych

Wysyłka przesyłek niestandardowych

Przesyłki standardowe to te w kształcie prostopadłościanu, które zostały zapakowane w karton i mają regularne kształty. Wszystkie pozostałe przesyłki, które nie spełniają tych kryteriów, zaliczane są do przesyłek niestandardowych. W tym artykule podpowiemy Ci, co dokładnie wchodzi w zakres przesyłek niestandardowych oraz w jaki sposób możesz je wysłać!

Co zalicza się do przesyłek niestandardowych?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, przesyłki niestandardowe to te, które nie mają regularnych kształtów i nie zostały zapakowane w pudełko kartonowe w kształcie prostopadłościanu. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • paczki składające się z kilku kartonów połączonych w jedną przesyłkę;
  • palety;
  • przedmioty o nieregularnych kształtach zapakowane w folię stretch (okrągłe, owalne, tuby);
  • opony samochodowe;
  • przesyłki, które wymagają szczególnej ostrożności (szkło,  substancje płynne i leki, farby, lakiery, substancje chemiczne);
  • elementy karoserii samochodowej;
  • instrumenty muzyczne.

To tylko kilka przykładów. Jeżeli chcesz wysłać innego rodzaju niestandardową paczkę, wystarczy, że skontaktujesz się z firmą Pakersi. Ich działalność opiera się na nadawaniu paczek odpowiedniej firmie kurierskiej (przewoźnikowi). Dzięki współpracy z DHL, DPD, Fedex, Inpost, Pocztą Polską wyszukają najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojej przesyłki!

Musisz mieć na uwadze, że wysyłka przesyłek niestandardowych związana jest z dodatkowymi kosztami, których wysokość uzależniona jest od wewnętrznych firm.

Jak zapakować niestandardowe przedmioty?

Poza problematyczną wysyłką niestandardowych przedmiotów, wielu osobom sen z powiek spędza odpowiednie ich zapakowanie. Na przykład, wysyłając opony, niezwykle ciężko byłoby je zapakować tak, aby osiągnęły regularne kształty. Jedynym rozwiązaniem jest zapakowanie każdej opony pojedynczo w odpowiedniej wielkości karton. Podobna sytuacja dotyczy rowerów, sprzętu sportowego i wózków dziecięcych. Jednak możliwość rozkręcenia ich na mniejsze elementy bardzo często ułatwia to zadanie.

Jeżeli uda Ci się zapakować dany przedmiot o nieregularnych kształtach w karton, nie musisz martwić się ich wysyłką! Większość przewoźników zajmie się ich obsługą.

Z wyżej wymienionych powodów, podczas pakowania, warto dążyć do tego, aby uzyskana bryła była jak najbardziej zbliżona do standardowych kształtów i wymiarów paczek. Na pewno będzie to miało wpływ na niższe koszty przesyłki danego przedmiotu oraz nie będzie sprawiało kłopotów ich nadanie w punkcie nadania paczek!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas